Domesticon 2013

V Havlíčkově Brodě se ve dnech 22.-24.3.2013 koná druhý Domesticon.
Domesticon je con od lidí, kteří mají rádi fantastiku, pro lidi, kteří mají rádi fantastiku. Ta je v tomto případě braná trochu volněji – tedy ne jako jenom fantasy nebo jenom sci-fi, ale jako všechno, co nějak souvisí s oním pověstným „něco je jinak“. Těšit se můžete na literární přednášky i workshopy, diskuze, a to jak oficiální, tak pokoutní někde na chodbě nebo v baru s dobrotami. Dostaneme se do světa mýtů a bájí, ale řeč bude i o aktuálních tématech aplikovaných na fantastiku.

DOMESTICON 2013
aneb co čekat, na co se těšit, čeho se hrozit

PÁTEK

19:30 – 20:00  ZAHÁJENÍ

20:00 – 21:00 LENNONKA – KONCERT: Písně z Ardy i z jiných světů, možná i ze Země.

21:00 – 22:00 SADOMASOCHISTÉ Z PEKLA ANEB HELLRAISEROVSKÁ PROBLEMATIKA FILMOVÁ A LITERÁRNÍ (MARIACHI) Hellraiserovská démonologická mytologie, cenobité a jiná havěť. Mladším osmnácti let vstup povolen pouze po dodání psaného povolení rodičů vlastnoručně podepsaného libovolnou tělní tekutinou.

22:00 – ??? JAK TO U TOHO JÍDLA SEDÍŠ? LEHNI SI K NĚMU POŘÁDNĚ! (OZZY): Radosti a starosti každodenního života otroků i senátorů ve starověkém Římě. Pojďme se projít ulicemi města na sedmi pahorcích: kde se ubytovat, kam za zábavou, kde se najíst a kde sehnat nejlevnější nevěstku?

SOBOTA
9:00 – 10:00 RANÍČEK (KAERI): Ranní recept na zlepšení nálady. Kdy vám naposledy někdo předčítal? Chcete-li se vrátit do dětství, vraťte se do baru :)

10:00 – 11:30 PANÍ ZE SHALOTTU (JAN „STAŘEC“ HYKEL): Stmívání sice pochopilo, že do příběhu o lásce patří smrt, ale zapomnělo na to, že smrtí minimálně jednoho z milenců má vše končit, nikoliv začínat. Jedna z nejobraznějších legend artušovského cyklu dodnes přežívá především v podání viktoriánských umělců. Kdo však dlaň její kynout zřel či v okně stát ji uviděl či každý v povědomí měl paní ze Shalottu?

12:00 – 13:30 PROBLÉMY S LÁHVÍ (LEONARD MEDEK): Všichni víme, co s plnou láhví (vypít ji). Většinou víme, i co s prázdnou (vratnou vrátit, nevratnou využít nějak jinak; třeba si zahrát „flašku“). Nojo, jenže – co když je ta láhev obydlená?

13:30 – 15:00 HRDINOVÉ S LOUTNOU II. (DARTH ZIRA)   Idealisté občas tvrdí něco o peru mocnějším meče, jenže v přímé konfrontaci pero proti meči neobstojí. V případě loutny – či jiného hudebního nástroje – samozřejmě platí totéž. To ovšem vůbec neznamená, že ti, co jako svou zbraň mají „pouhá“ slova, se musejí nechat zastrašit. Pokud uprostřed násilí a hrůz mlčí samy múzy, stateční mužové a ženy mlčet nemají. Jejich hlas může mnohé změnit, byť oni sami na to mohou občas šeredně doplatit. Ale i přes toto riziko mnoho už bylo takových, kteří nemlčeli/které nemlčely, všechny vzpomenout snad ani nelze, ale aspoň některá ta jména by rozhodně zapadnout neměla. Pokud zapomenu na některého z vašich osobních oblíbenců, předem se omlouvám.

15:00 – 16:30 VLK BYL, CHUDÁK, NEPLODNEJ ANEB CO NAJDEŠ, KDYŽ HLEDÁŠ (KAERI):  Jak pravil Brumbál: “Jasně, že je to jen v tvé hlavě, ale kdo říká, že to není skutečné?” To, že autor “to tak nemyslel” neznamená, že se v literatuře občas nedají najít Věci… Ukážeme si, jak se dá různými způsoby rozebrat úplně obyčejná pohádka a na co všechno se v ní dá narazit. Bacha, bude to kontroverzní :) Freude, Freude, vždycky na tě dojde…

17:00 – 19:00 VEČEŘE V MÍSTNÍCH KRČMÁCH

19:30 – 20:30 LAEG MORTEMIR – KONCERT: Známý elfí bard nám zahraje oblíbené dřevárnické a fantasy pecky. Slíbil i tu o těch orlech i tu o těch babách :) Více informací zde: http://www.pisnezlarpu.wz.cz

20:30 – 20:45 – PŘEDPŮLNOČNÍ PŘEKVAPENÍ – NECHTE SE PŘEKVAPIT :)

20:45 – 21.15 – TOMBOLA

21:30 – ??? ČICHÁM ČICHÁM ČLOVĚČINU (FRANTIŠKA VRBENSKÁ): Ruské pohádky z různých pohledů. Napínavé vyprávění v duchu fantasy.  Rozverné historky pro dospělé. Mýty, legendy a podvědomí. Proměny příběhů v čase. Neobyčejné návraty v literární a filmové tvorbě.

NEDĚLE
10:00 – 11:30 PIRÁTEM V KARIBIKU (HONZA „SINDOR“ LIČKA): Stručné dějiny mořeplavby- Plachty dobývají svět – Piráti knižní, filmoví, skuteční – Piráti, korzáři, bukanýři – kdo se v tom má vyznat? – Na palubě La Grace – Stavba historické lodi v moderní době – Trosečníci z La Grace: aktuality

11:30 – O CONU PO CONU – ROZLOUČENÍ, UKONČENÍ, SLZY DOJETÍ… :)

Více informací a přihláška na domesticon.smeagol.cz