Pro moji Valentýnku: 7 + 2 romantické příběhy

A je tu sv. Valentýn, svátek zamilovaných. A s ním i touha po úžasném romantickém dárku. Ale co vybrat? Květiny – má na ně alergii, večeře – drží dietu, kino – nic zajímavého nedávají, sexy prádelko – trefit velikost, parfém – má jich v koupelně deset, knížka – plná knihovna. Čtiva není nikdy dost a jeden kus zkrátka nikdy nestačí. Jenže jakou vybrat? Obsah poliček možná napoví. Co s nádechem romantiky zrovna letí? Top 7 plus 2 nápady v žánru příznivců Dětí noci a pár přidružených tematických okruhů.

Polibek_stinu_PREBAL.aiTOP 7

Být chvilku princeznou… Polibek stínů (Laurell K. Hamilton)

Která žena by nechtěla být princeznou? Šlechtičnou z Pohádkové říše? Merry Gentry princeznou být nechtěla, ale bohužel mezi ní a trůnem její královské tety stojí pouze princ Cel, mnoho nepřátel a ještě víc politických intrik. Není nic krásnějšího, než když se vás snaží ze světa zprovodit vlastní příbuzní. Kdo by odolal možnosti začíst se do napínavého příběhu jedné neobyčejné princezny. První díl série.

 

 

 

Sladká romantika s příchutí krve… Pod rudým měsícem (Shannon Drake)

Některé páry nedokáže rozdělit ani smrt. New Orleans, město opředené záhadami, jehož ulice si vyprávějí děsivé příběhy plné duchů a vúdú. Policista Sean Canady nemá na místní pověsti čas, protože se musí plně věnovat pátrání po brutálním vrahovi. Stopy ho přivedou ke dveřím obchodu Meg Montgomeryové. Meg má tajemství víc než dost a nepotřebuje, aby se kolem ní motal cílevědomý policista. Osudu se poručit nedá. Jenže dokáže láska překonat nástrahy horší než smrt? První díl série.

 

 

 

Chlupatá láska… Měsíční píseň (Patricia Briggs)

Mercy Thompsonová –  oddaná, přátelská, místo laku na nehty skvrny od oleje a místo luxusního parfému vůně benzínu. Milá automechanička ze sousedství, která je náhodou kožoměnec – kojot s talentem na maléry. Dobrodružství ve světě plném nadpřirozených stvoření, lidské nenávisti a magie. První díl ze série.

 

 

 

 

Magie a láska z pera autorky bestsellerů… Tanec větru (Nora Roberts)

Nell přijíždí na ostrov Tří sester, aby začala nový život. Pláže, turisti, roztomilá kavárna, útulný domek. Nová šance začít žít, jen kdyby ji až na ostrov nedostihla její temná minulost. Kombinace romantiky, magie, silného přátelství a akčního trilleru od proslulé autorky. S Norou Roberts se nejde netrefit. První díl ze série.

 

 

 

Nesmrtelná klasika… Dracula (Bram Stoker)

Mnoho filmových verzí. Mnoho knižních příběhů, ale hrabě Dracula od Brama Stokera je jen jeden. Není snad nikdo, kdo by o něm neslyšel. Jako naprostý základ by neměl chybět v žádné knihovničce.

 

 

 

 

Školská láska… Zavržený (Becca Fitzpatrick)

Pro mladší čtenářky. Víc sexy než upír nebo vlkodlak dokáže být snad jen padlý anděl. V případě středoškolačky Nory Greyové je to charismatický, temný, nebezpečná a záhadný Patch. Její nový partner pro hodiny biologie. První díl ze čtyřdílné série.

 

 

 

 

Jak napravit zlého hocha… Pomstěný milenec (J. R. Ward)

Rehvenge, drogový boss, pasák, mafián, majitel pochybných doupat. Oddaný syn a bratr, dobrý přítel. Muž mnoha rozporů. Ehlena, něžná zdravotní sestra s těžce nemocným otcem. Ocelová magnólie. Mohou ti dva mít vůbec něco společného? Skvělý mix žhavého sexu, něžné romantiky a troška Popelky. Sedmý díl série.

 

 

PLUS 2
Co když už český trh nestačí? Už je trochu pozdě sehnat cizojazyčný hardback nebo paperback, ale e-kniha to může zachránit. S érou rozvoje čteček a chytrých telefonů můžete zkusit ještě 14. února vybrat tu pravou knihu.

 

Přítulné kočky… Slave to Sensation (Nalini Singh)

Některé knížky by měly mít přibalen hasící přístroj. Lehký žhavý příběh na pozadí temného studeného světa v alternativní budoucnosti. Lucas Hunter je leopard. Zodpovědný vůči svým lidem, nelítostný vůči konkurentům. Sasha Duncanová zastupuje firmu své matky během obchodní spolupráce s Lucasem. Jakýkoliv jiný vztah mezi nimi je zapovězen, ale Lucas by si se Sashou tak rád hrál. Jenže v jejím světě jakákoliv emoce znamená osud horší než smrt. První díl série.

 

 

 

 

Žhavý upír… Once Burned (Jeaniene Frost)

Na žár nemají patent jen kočky, ale i upíři. V případě Vlada a ohně doslova. Arogantní a panovačný upír s mraky nepřátel a cirusová akrobatka s nezvyklými schopnostmi. Pravděpodobně neexistuje rozporuplnější dvojice, ale jejich vzájemná přitažlivost je silná. Ale jiskření není všechno. První díl ze série.

 

Stále nevíte, která z knih je ta pravá a jediná? Snad poslední poznámku na závěr. Co návštěva knihkupectí ve dvou? Žádné dárkové poukazy. Pěkná osobní návštěva s úsměvem na rtech bez otrávených povzdechů a s dobře našpicovanýma ušima. Třeba zazní nevinná poznámka, která se bude hodit při hledání ideálního narozeninového, výročního nebo vánočního dárku. Společně strávený čas mezi knihami s milovanou osobou se na Valentýna taky počítá.