Připravované filmové adaptace

Literární žánr paranormální fantastiky je vděčným zdrojem námětů na nové filmy a seriály.  A filmů na motivy oblíbených i méně známých románů se na nejbližší roky chystá celá řada. Přinášíme vám tedy nyní výběr z připravovaných filmových adaptací paranormálních románů.

 

 

2013

S nadílkou filmových adaptací paranormálních románů a pohádek plánovaných na tento rok se fanoušci žánru v průběhu minulých měsíců seznámili. Shrnutí ale nezaškodí.

 

CHUTNÁ TĚLA

Filmová adaptace románu Isaaca Mariona pokládající otázku, zda se může zombie zamilovat nebo mít normální vztah. R je obyčejný nemrtvý, až na jednu maličkost – zamiluje se do přítelkyně jedné ze svých obětí a zdá se, že ani on jí není lhostejný. Tahle událost ho naprosto změní a brání mu dělat to, co je mu přirozené, a to zabíjet lidi. Jejich románek nakonec rozpoutá sled událostí, které mohou nadobro změnit nejen svět nemrtvých.
Film má premiéru naplánovanou na 1. únor 2013.
IMDb

 

 

NÁDHERNÉ BYTOSTI

Film, který vychází ze stejnojmenného románu autorského dua Kami Garciová a Margaret Stohlová, vypráví o milencích Ethanovi a Leně, kteří spolu odkryjí temná tajemství o jejich rodinách i městečku, v němž žijí.
Premiéra filmu je naplánovaná na 13. únor 2013.
IMDb

 

 

JENÍČEK A MAŘENKA: LOVCI ČARODĚJNIC

Pohádku o sourozencích, které jejich otec zavedl do lesa, kde se je pokusila upéct a sníst zlá ježibaba, zná snad každé malé dítě. Jenomže každé dítě vyroste, i to pohádkové. Se sourozenci Jeníčkem a Mařenkou se setkáváme po patnácti letech od událostí v kouzelném lese. Nyní jsou z nich chladnokrevní zabijáci, kteří chytají a zabíjejí čarodějnice.
Premiéra filmového pokračování klasické pohádky je naplánovaná na 28. únor.
IMDb

 

 

JACK A OBŘI

Film vypráví známý pohádkový příběh o chudém sedlákovi Jackovi. Ten jednoho dne zasadí kouzelné fazole, které přes noc vraší až do nebe. Vysoko nad oblaky žije obr, jenž vězní princezu. Jack se vydává na výpravu za její záchranu.
Premiéra další filmové adaptace známé pohádky je naplánovaná na 1. březen.
IMDb

 

 

RUBINROT

Filmová adaptace románu Rudá jako rubín německé autorky Kerstin Gierové. Ženy v rodině šestnáctileté Gwendolyn dědí gen, díky němuž mohou procházet časem. Rodina čekala, že tento gen získala Gwenina sestřenice. Gwen, která je tak na svou úlohu cestovatelky časem nepřipravená, se na cestách po různých érách stane společníkem starší chlapec Gideon.
Romantický film s tématikou cestování časem má premiéru stanovenou na 14. březen 2013.
Trailer v německém jazyce, anglické titulky lze manuálně zapnout v pravém dolním rohu okna videa.
IMDb

 

NÁSTROJE SMRTI: MĚSTO Z KOSTÍ

Velmi očekávaná filmová adaptace prvního dílu oblíbené série Nástroje smrti spisovatelky Cassandry Clare. Patnáctiletá Clary potká v nočním klubu trojici lovců stínů – bojovníků proti tvorům podsvětí. Nedlouho poté zmizí Claryina matka a hlavní hrdinka se tak musí s lovci spojit, aby ji našla a zjistila, jaká tajemství před ní o ní samé její matka skrývala.
Premiéra očekávaného filmu je stanovena na 23. srpen 2013.
IMDb

 

 

WORLD WAR Z

Válka se zombie byla dlouhá, krvavá a decimující. Přežili jen důležití lidé, lidé ve vládách, lidé stojící v čele organizací, jako je OSN, mocní lidé a také pár odolných jedinců, kteří se řídili souborem pravidel, jež je dokázal provést nejhorší a nejděsivější světovou válkou v dějinách lidstva. Po stopách vzniku nákazy se vydává jeden přeživší reportér, který byl vyslán právě OSN zjistit pravdu. Kdo nákazu způsobil, co se zvrtlo, a to nejdůležitější, koho obvinit?
Filmová adaptace akčního postapokalyptického zombie hororu Maxe Brookse má premiéru stanovenu na 5. listopad 2013.
IMDb

 

 

 

2014

 

SLADKÁ JAK KREV

Tina se narodila za třicetileté války, život v současné Praze si ale dokáže užít se všemi vymoženostmi, jaké se jí naskýtají, včetně vířivky, kabelek od Vuittona a sexu bez zábran. Brzy se na ni ovšem s žádostí o pomoc obrátí mocní vůdci upírů. V Praze někdo vraždí lidi ve velkém a „po upírsku“ a to znamená problém. S případem Tině pomáhají medvědodlak, policista Bér, a upíří popravčí Kay.
V tuto chvíli se pracuje na scénáři.
Recenze
Info k filmu

 

OF LIGHT AND DARKNESS

Filmová adaptace románu Vampire daughter autorky Shayne Leightonové představuje Charlotte Ruzikovou, šestnáctiletou dívku, kterou coby malou holčičku její rodiče opustili v ulicích Prahy. Tehdy se jí ujal Valek, lékař a poslední žijící upír, a vychoval ji v lesích České kotliny. Dívce a jejímu strážci byli po celá léta nejbližšímu sousedy čarodějnice tančící za úplňků kolem svých kotlů s kouzly, víly se svými čajovými dýchánky a elfové s úctou k přírodě. Charlotte brzy vyroste v mladou ženu a zatouží poznat svět za hranicemi lesa. K moci se ovšem dostane diktátor snažící se vyhladit veškeré nadpřirozené bytosti. Charlotte se bude muset se svými přáteli z lesa postavit nepříteli, aby zachránila muže, kterého po léta milovala.
V tuto chvíli se pracuje na scénáři.
GR
IMDb

 

SIGNIFICANCE

Maggie je sedmnáctiletá dívka, které se hroutí svět. Její matka ji opustí, otec ztratí práci propadne depresím, má problémy odmaturovat a její přítel se s ní po třech letech rozešel. Jednoho večera na schůzce s Kylem zachrání život Calebovi poté, co ho srazilo auto. Ukáže se, že Kyle a Caleb jsou nejen bratranci, ale také nadpřirozené bytosti. Při doteku se svým vyvoleným se do sebe promítnou – slyší svoje myšlenky, cítí, co cítí druhý, vidí vize společné budoucnosti. Maggie se takto promítne s Calebem a s ním po boku objevuje zcela nový svět neobyčejných darů a schopností. Calebovi nepřátelé se ale neštítí využít Maggie ke svému účelu.
V tuto chvíli se pracuje na scénáři.
GR
IMDb

 

HERE LIES BRIDGET

Bridget je jednoduše mrcha. Nekorunovaná královna školy vždy získala, po čem toužila. Davy spolužáků ve škole se před ní rozestupují, dívky touží být jako ona, její bohatá rodina jí vše dovoluje, je egoistická, manipulativní a sebestředná. S příchodem nové dívky její vláda ve škole skončí. Spolužáci k ní již nadále nevzhlížejí, učitelé nevěří jejímu pohledu neviňátka a jediný kluk, kterého kdy milovala, se na ni už ani nepodívá. Bridget, na kterou všechno pomalu padá, při neopatrné jízdě nabourá a skončí v Předpeklí. Jako trest je donucena prožít všechny střety, hádky a scény v kůži těch, kterým přitom ublížila. Přestože zemřela, má možnost napravit, co způsobila a jak lidem, na nichž jí ve skutečnosti záleželo, ublížila.
V tuto chvíli se pracuje na scénáři.
GR
IMDb

 

MAXIMUM RIDE

Šest dětí bez rodiny, bez domova se snaží přežít. Max Ride a jeho nejlepší přátelé dokáží létat. A to je jen jedna z jejich výjimečných schopností. Netuší ale, odkud pocházejí, kdo po nich jde, proč jsou jiní, než ostatní… ani jestli mají lidstvo zachránit – nebo ho zničit. Na stopě jim jsou Čističi, vlčí bytosti s jediným cílem – Maxe a jeho přátele najít a zabít.
V tuto chvíli se pracuje na scénáři.
GR
IMDb

 

DIVERGENCE

Společnost, v níž žije Beatrice Priorová, je rozdělena do pěti frakcí a každá z  nich se věnuje utužování určitých schopností a ctností. Mírumilovní pěstují klid, Sečtělí inteligenci, Upřímní pravdu, Odevzdaní nesobeckost a Neohrožení odvahu. Jednou za rok prochází všichni šestnáctiletí obřadem volby a musí si zvolit jednu z  frakcí, do níž budou patřit po celý zbytek života. Pokud neuspějí, zemřou, nebo skončí mezi odpadlíky na pokraji společnosti. Beatrice stojí před volbou, zda zůstane se svou rodinou mezi Odevzdanými, nebo přejde tam, kde se bude cítit více sama sebou. Tris přechází k Neohroženým, kde brzy pochopí, že je potřeba zachovat si chladnou hlavu, aby přežila. Brzy ale zjistí, že společnost není tak dokonalá a spořádaná, jak se na první pohled jeví. Mocní se chystají rozpoutat válku mezi frakcemi.
V tuto chvíli se pracuje na scénáři.
Recenze
GR
IMDb

 

Pre-production

Přehled románů, na něž byla odkoupena filmová práva a předpokládá se brzký začátek prací na scénářích a produkci.
Název knižní předlohy odkazuje na stránku daného filmu na IMDb.

 • Benighted – Vyšetřovatelka Lola se snaží přijít na kloub případu brutálních vražd ve světě, v němž bylo téměř celé lidstvo proměněno ve vlkodlaky.(GR) (recenze)
 • Dark hollow – v městě pomalu mizí všechny ženy a podle všeho to má na svědomí v sochu proměněný, nyní osvobozený satyr (GR)
 • Dcera kostí a dýmu – V Praze se schyluje k válce mezi světy dobra a zla
 • Drakie – příběh dívky, která se proměňuje v draka (recenze)
 • Gravel – adaptace komiksu o černokněžníkovi a bývalém vojákovi nyní si vydělávajícím lovem nadpřirozených stvůr (GR)
 • Křídla – ve světě lidí se schyluje k válce víl
 • Les rukou a zubů – mladá dívka z vesnice uprostřed lesů plného zombií se snaží zjistit, co se stalo se světem za hranicemi lesa
 • Mrazení – zimou v okolí města Mercy Falls táhnou vlkodlaci (recenze)
 • Nebezpečně krásný – vílí série z pera Melissy Marr
 • Padlí andělé – adaptace romantického příběhu andělů z pera Lauren Kate
 • Přechod – postapokalyptické sci-fi o putování zemí upírů (recenze)
 • Sweep – Morgan je mladou čarodějnicí, kterou umění magie učí čaroděj Cal. Společně jsou mocní – což se ne každému zamlouvá. (GR)
 • Škola noci – příběh Zoey připravující se na svou proměnu v upíra ve škole pro bytosti noci (recenze)
 • Temná horečka – Mac chce najít vraha své sestry, místo toho se v Dublinu musí postavit bytostem z irských legend (recenze)
 • Vampýrská akademie – příběh dhampýrky Rose, jež je vychovávaná ke službě živým upírům (recenze)

 

Knižní i filmový úspěch dystopie Hunger games odstartoval sérii koupí práv na filmové adaptace dalších dystopických románů, z nichž na příští rok plánovaná Divergence je jen jednou z nich.

 • Delirium – život ve světě, kde láska je považovaná za nemoc
 • Dokonalý pár – život ve světě, kde stát určuje životy svých obyvatel do nejmenších detailů – včetně životního partnera
 • Incarceron – mladý chlapec se touží dostat z vězení, jež žije svým vlastním životem
 • Legend – nová Republika skrývá nejedno tajemství, jež brzy odkryjí nejlepší vojačka země, která se spojí s hledaným teroristou (k vydání v tomto roce chystá CooBoo)
 • Oškliví – život ve světě, kde krása je tím nejdůležitějším (recenze)