TV tipy na 52. týden

Na Štědrý den se na televizních obrazovkách objeví jeden z nejlepších upírských filmů podle románu Anne Rice – Interview s upírem. V sobotu odvysílá Cinemax nejnovější díl z řady Underworld – Probuzení. Ostatní stanice nenabízí nic překvapivého, opět je tu Kazatel, Červená Karkulka, Upírův pomocník a Rozbřesk 1.

 

Filmy:
Pondělí – Štědrý den
21.55 Nova Cinema – Interview s upírem
Režie: N. Jordan
Hrají: B. Pitt, T. Cruise, A. Banderas, Ch. Slater, K. Dunstová, S. Rea
Horor USA (1994).
Uspokojilo by vás žít dvěstě let upířím životem? Stačí k tomu kapka krve a je to!
Louis Pointe du Lac v hotelovém pokoji souhlasí, že bude mladému novináři Malloyovi vyprávět svůj životní příběh. Louis je totiž upír a žije už dvě stě let. Když mu bylo čtyřiadvacet, psal se rok 1791 a jeho milovaná žena i dítě zemřeli při porodu. Sklíčeného mladíka si všimne mladý upír Lestat a udělá z něj svého společníka. Louis brzy zjistí, že se mu příčí zabíjet a vysávat lidem krev, a přestože několikrát málem podlehne touze, živí se krví slepic a krys. Lestat se pokouší Louise přesvědčit a obstará mu dokonce společnici, malou dívku Claudii, kterou zachrání před smrtí tím, že ji promění v upíra. Po třiceti letech vypadá Claudia stále jako dítě a začíná chápat, že nikdy nedospěje. Ani Louis není se svým údělem spokojen, a tak se dvojice domluví a vzbouří se proti svému stvořiteli.
ČSFD: 79 %

Úterý
18.25 HBO 2 – Twilight sága Rozbřesk – 1. část
Režie: B. Condon
Hrají: K. Stewartová, R. Pattinson, T. Lautner, B. Burke, P. Facinelli
Fantasy film USA (2011). (112 min)
Ve čtvrtém pokračování Twilight ságy, svatba Belly (Kristen Stewartová) a Edwarda (Robert Pattinson), následné líbánky a příchod jejich dítěte přináší nepředvídatelný a šokující vývoj událostí, včetně komplikací s vlkodlakem Jacobem Blackem (Taylor Lautner).
ČSFD: 53 %

19.35 AXN Crime – Sherlock Holmes – Poslední upír
Režie: Tim Sullivan
Hrají: Jeremy Brett, Edward Hardwicke, Roy Marsden, Maurice Denham, Freddie Jones
Krimi/horor USA, VB (1993)
Upíři nejsou, to ví každý. Lidé si je vymysleli z nutnosti, z potřeby nějak si vysvětlit svůj strach. A dnes, v našem moderním světě, v našem osvíceném devatenáctém století, už na ně žádný rozumný člověk věřit nemůže. O tom je Sherlock Holmes skálopevně přesvědčen. Jenomže v malé vesnici Lamberley se zřejmě zastavil čas. Jak jinak si vysvětlit, že Johna Stocktona, potomka starého rodu St. Clairů, tu považují za upíra nejenom prostí venkované, ale i místní vikář, a dokonce i světaznalý majitel velkého panství?
ČSFD: 76 %

00.15 AXN Scifi – Dracula Vs. Frankenstein
Režie: Al Adamson
Hrají: J. Carrol Naish, Lon Chaney Jr., Greydon Clark, Russ Tamblyn, Jim Davis, Al Adamson, Gary Graver
Horor USA (1971)
ČSFD: 24 %

Středa
02.35 HBO 2 – Kazatel
Režie: S. Ch. Stewart
Hrají: P. Bettany, K. Urban, C. Gigandet, M. Q, L. Collinsová
Akční horor USA (2011). (84 min)
Ostřílený a nevyzpytatelný bojovník se vydává na nebezpečnou výpravu – musí zachránit svou neteř ze spárů vražedné smečky upírů. Postapokalyptický akční horor z dílny Scotta Stewarta vás nenechá vydechnout! Brutální válka trvala několik století, nakonec se však lidstvu podařilo porazit jeho nejděsivějšího nepřítele – upíry. Hrstku, jež z masy upírů zbyla, umístili lidé do izolovaných rezervací. Lidé se většinou uchýlili do opevněných měst, kterým vládla církev. Kněží, kteří byli za války trénováni coby smrtící bojovníci, jsou nyní odsouzeni dělat podřadnou práci a žít ve virtuální izolaci. Jejich znamením je výrazné tetování a také to, že se jim sousedé obloukem vyhýbají.
ČSFD: 55 %

Čtvrtek
14.20 Cinemax – Upírův pomocník
Režie: P. Weitz
Hrají: J. C. Reilly, J. Hutcherson, Ch. Massoglia, P. Fugit, K. Watanabe
Fantasy film USA (2009). (104 min)
Film Upírův pomocník vypráví příběh chlapce, který nevědomky rozbije dvě stě let staré příměří mezi dvěma soupeřícími klany upírů. Chlapec unikne z bezpečí své nudné existence a naplní svůj osud ve světě plném nočních můr. Nechte se vtáhnout do fantastického světa nepochopených šílenců a groteskních nočních bytostí. Čtrnáctiletý Darren byl stejný jako většina dětí z jeho sousedství. Potloukal se se svým nejlepším kamarádem, ze školy nosil dobré známky a většinou se držel od problémů v bezpečné vzdálenosti. Jednoho dne však se svým kamarádem narazí na podivnou kočovnou šou a od té chvíle se chlapec začne měnit. Vše se stane přesně v okamžiku, kdy ho upír Larten Crepsley promění v bytost, která žízní po krvi.
ČSFD: 58 %

Pátek
21.35 HBO – Červená Karkulka
Režie: C. Hardwickeová
Hrají: A. Seyfriedová, G. Oldman, B. Burke, S. Fernandez, M. Irons
Fantasy horor USA/Kan. (2011). Středověká adaptace klasické pohádky Červená Karkulka vypráví o dospívající dívce, která se ocitne v tísni. Její vesnice se rozhodne ulovit vlkodlaka, který je při každém úplňku terorizuje. (96 min)
Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť, aby ukojili jeho apetit. Jenže jednoho dne vlk schramstne jednoho z vesničanů… Obětí je Valeriina starší sestra (Amanda Seyfried), krásná mladá dáma, která právě zjistila, že jí její rodiče domluvili sňatek s Henrym z nejbohatší rodiny ve vesnici.
ČSFD: 52 %

Sobota
22.00 Cinemax – Underworld: Probuzení
Režie: M. Marlind, B. Stein
Hrají: K. Beckinsaleová, S. Rea, M. Ealy, T. James, I. Eisleyová
Akční horor USA (2012). (85 min)
Kate Beckinsale se v ohromujícím čtvrtém pokračování epické ságy vrací jako neporazitelná válečnice Selene. Unikla dlouholetému uvěznění, jenže svět se mezitím změnil – lidé objevili existenci Upírských a Lycanských klanů a vedou s nimi totální válku, s cílem vymýtit oba nesmrtelné druhy. Selene je nucena bojovat proti lidem a děsivým Lycanům a zajistit, aby Upíři přežili…
ČSFD: 59 %

Seriály:
Po-Pá
12.20 Prima Cool – Buffy, přemožitelka upírů: díly 5.18 – 5.22 (repríza následující den v 8.50)
Po
20.15 Prima Cool – Grimm 1.15 (repríza v úterý 16.20)

22.50 AXN – Pravá krev 3.05

Poznámka: čas vysílání do 4.00 ráno uvádím jako předchozí noc.