TV tipy na 45. týden

Když se divák mrkne na procenta nejen tento týden v televizi uváděných filmů o upírech a vlkodlacích, je mu jasné, že tento žánr se potácí na dně a opravdu dobrý film je vzácnost.

Filmy:
Pondělí
00.30 HBO – Noc hrůzy
Režie: C. Gillespie
Hrají: A. Yelchin, C. Farrell, T. Colletteová, D. Tennant, I. Pootsová
Horor USA (2011). Charlie Brewster je v posledním ročníku na střední škole a má za to, že stojí na vrcholku světa. Jenže pak se vedle nastěhuje Jerry a Charlie přijde na to, že je to upír, jenž se chystá lovit v sousedství. (102 min)
Seznamte se s novým sexy sousedem, Jerrym Dandrigem (Colin Farrell). Je nebezpečně okouzlující – a smrtelně nebezpečný. To proto, že je to upír, který žízní po krvi…. Tedy spíše po hektolitrech krve. Středoškolák Charley Brewster (Anton Yelchin) si brzy spojí Jerryho podezřelé chování a neustále se zvyšující počet mrtvých v okolí. A tak se rozhodne sousedský terror ukončit. Jenže sám to nezvládne. Jeho jedinou nadějí je kouzelník a vrah upírů, Peter Vincent (David Tennant) z Las Vegas. Tahle nesourodá dvojice se společně pokusí zastavit sousedovo krvežízivé řádění. Jenže Jerry je krutý a neúprosný zabiják a rozhodně se nevzdá bez boje.
ČSFD: 61 %

01.35 Filmbox Plus – Dracula III: Odkaz
Režie: P. Lussier
Hrají: J. S. Lee, J. London, R. Hauer, D. Nealová
Horor USA (2005).
V blízské budoucnosti. Otec Uffizi (Jason Scott Lee) a jeho pomocník Luke (Jason London) cestují do vzdáleného, válkou zničeného Rumunska, aby zachránili dívku Elizabeth a skončili s hrabětem Draculou (Rutger Hauer) jednou provždy. Během cesty narazí na televizního reportéra a armádu vesničanů snažících se potírat vzrůstající počet upírů, kteří sužují jejich zemi.
ČSFD: 38 %

Čtvrtek
22.00 MGM – Polibek upíra
Režie: Robert Bierman
Hrají: Nicolas Cage, Maria Conchita Alonso, Jennifer Beals, Elizabeth Ashley, Kasi Lemmons, Boris Leskin, David Hyde Pierce, Reggie Rock Bythewood, Jodie Markell, Debbie Rochon, John Michael Higgins
Horor/komedie; USA; 1988
Peter Loew pracuje jako literární agent na Manhattanu, jeho život rázem změní osudové setkání s tajemnou ženou – upírkou. Po milostné noci, kterou s ní strávil ve svém pokoji, se dokáže soustředit na stále méně věcí. Jako tyranizující šéf pronásleduje splněním pracovního úkolu svoji sekretářku Alvu, postupně ztrácí kontakt s realitou a proměňuje se v jinou bytost… Režisér R. Bierman hororový příběh namíchal z prvků thrilleru, zvláštní černé nadsázky a humoru, do něhož přidává okamžiky halucinací a spalující milostné vášně.
ČSFD: 56 %

23.10 HBO – Červená Karkulka
Režie: C. Hardwickeová
Hrají: A. Seyfriedová, G. Oldman, B. Burke, S. Fernandez, M. Irons
Fantasy horor USA/Kan. (2011). Středověká adaptace klasické pohádky Červená Karkulka vypráví o dospívající dívce, která se ocitne v tísni. Její vesnice se rozhodne ulovit vlkodlaka, který je při každém úplňku terorizuje. (96 min)
Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť, aby ukojili jeho apetit. Jenže jednoho dne vlk schramstne jednoho z vesničanů… Obětí je Valeriina starší sestra (Amanda Seyfried), krásná mladá dáma, která právě zjistila, že jí její rodiče domluvili sňatek s Henrym z nejbohatší rodiny ve vesnici. Jenže Valerie si nechce vzít nikoho jiného než Petera, chudého dřevorubce, kterého vroucně miluje. Mladí zamilovaní se dohodli, že společně utečou, jenže vlk vše změnil. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona (Gary Oldman), aby je zbavil té bestie jednou provždy. Jenže lovcův příjezd vyvolá mezi lidmi ještě větší zmatek. Solomon jim totž řekne, že vlkodlak nabývá zvířecí podoby pouze v noci a přes den je normálním člověkem – může to být tedy kdokoli z nich! Nikdo není mimo podezření, panika stoupá a s blížícím se úplňkem je dříve sjednocená komunita absolutně rozpolcena. Právě tehdy Valerie zjistí, že má s vlkem jedinečné spojení, které je k sobě neúprosně přitahuje… a tak se z ní stane hlavní podezřelá… a také návnada.
ČSFD: 52 %

Sobota
23.10 Barrandov – Vlčí přízrak
Režie: T. Chapkanov
Hrají: S. Reevis, A. Bartlettová, L. Varelaová, M. Macaulay, J. London, G. Furst
Horor USA (2010). Těžaři naftařské společnosti chtějí zničit indiánské artefakty a tím probudili dávné vlčí monstrum. Zastavit ho může jedině poslední bojovník kmene… (87 min)
Těžaři naftařské společnosti chtějí zničit indiánské artefakty a tím probudili dávné vlčí monstrum. Zastavit ho může jedině poslední bojovník kmene… Americký horor (2010). Hrají S. Reevis, A. Bartlett, L. Varela, M. Macaulay, J. London, G. Furst a další. Režie T. Chapkanov (87 min)
ČSFD: 17 %

Seriály:
Po-Pá
11.15 Prima Cool – Buffy, přemožitelka upírů: díly 4.05 – 4.09 (repríza následující den v 7.05)
Po-Ne
14.30 Prima Love – Čarodějky 1.17-1.23
Po
20.15 Prima Cool – Grimm 1.08 (repríza v úterý 16.35)
22.20 Prima Cool – Živí mrtví 2.07
02.30 Prima Cool – The Walking Dead 2.07 (orig.znění)
Út
22.00 HBO – Pravá krev 5.06
St
22.25 MTV Czech – Údolí smrti 1.01,1.02

00.00 AXN – Cena za lidskost (GB) 4.07