TV tipy na 40. týden

Co nám televize nabízí tento týden o nočních stvořeních? Na českém HBO se rozběhne nejnovější, tedy pátá řada seriálu Pravá krev, na Coolu se můžete seznámit s podivnou rodinkou Hamiltonových (ne, není to příběh Anitiny autorky) nebo se pobavit u české komedie Svatba upírů.

Filmy:
Úterý
20.00 Cinemax – Hra vlkodlaků
Režie: J. M. Moreno
Hrají: G. Otxoa, C. Areces, S. de la Rosa, M. Manquina, M. Riverová
Horor Šp. (2011).
Po patnácti letech se Tomas, ne příliš úspěšný spisovatel, vrací do vesnici v Galicii, ve které vyrostl, aby si zde převzal ocenění. Jenže brzy přijde na to, že pravým důvodem jejich pozvání je plán na jeho obětování při podivném obřadu. Celou ceremonii musí provést samotní vesničané, aby bylo konečně zničeno staré vlkodlačí prokletí, které obec trápí už sto let.
ČSFD: ?

Středa
23.05 Prima Cool – Hamiltonovi
Hrají: C. Knauf, S. Child, J. McKelheer
Horor USA (2006).
Sourozenci Hamiltonovi působí velmi spořádaně a vychovaně. V jejich okolí se však ztrácejí lidé. Zdá se, že končí ve sklepě, který skrývá děsivé rodinné tajemství.
Sourozenci Hemiltnovi – Francis (Cory Kanauf), David (Samuel Child), Wendell (Joseph Mckelheer) a Darlene (Mackenzie Firgensová) – žijí po smrti rodičů zcela osamoceni, bez dohledu dospělých. Neustále se stěhují z města do města. Jsou tak trochu divní a záhadní. V posledním bydlišti je navštěvuje kurátor Paul Glenn (Al Liner) a sleduje, jak si dospívající děti vedou. David je hlavou rodiny a snaží se ostatním nahradit rodiče. Ti však berou jeho snahy na lehkou váhu a příliš neposlouchají. V jejich sklepě je zamčeno cosi, co rodina krmí lidskou krví. Možná proto jsou tak nekomunikativní… Wendell si vyjede na rande se dvěma dívkami, které po popíjení alkoholu a kouření marihuany brutálně zmlátí a uvězní ve sklepení. Dívky jsou na útěku z domova a nikdo o nich neví. Samantha (Rebekah Hoylová) je na t om o něco lépe než Dani (Brittany Danielová), která je doslova polomrtvá. Proto přichází na řadu jako první. David ji upoutá na lůžko a vypustí z klece tvora, který jí vysaje krev. Mladší Francis nesouhlasí s tím, co David a ostatní provádějí. Naváže se Samanthou kontakt. Prosí ho o pomoc, ale nemůže jí vyhovět. Rodina by ho nenáviděla. David je homosexuál a vodí si potají domů milence, které ovšem poté zabije a uskladní ve sklepě. Francis stále navštěvuje Samanthu, s pomocí však nadále váhá. Bojí se…
ČSFD: 47 %

Sobota
17.55 – Nova Cinema – Svatba upírů
Režie: J. Soukup
Hrají: R. Hrušínský nejml., I. Bartošová, V. Preiss, P. Nárožný, L. Kopřiva, N. Gaierová
Film ČR (1993).
Nejmladší z rodu Richard se zamiluje do krásné Olivie. Netuší ale, že holduje neobvyklému způsobu obživy. Vysává krev nevinným obětem…
Mladý anglický šlechtic Richard Bancroft přijíždí v polovině 18. století do Prahy se strýcem, obchodníkem Archibaldem. Nesmělý mladík se na první pohled zamiluje do tajemné Olivie, která mu zachrání život při požáru hostince. Je však příliš spoután příručkou o chování pravého gentlemana, takže jí nedokáže vyznat lásku. Dívku doprovází elegantní hrabě Kronberg, jehož uznání si Richard získá, když mu pomůže při útoku opilého rejtara. Zatímco Richard sní o své krásce, Archibald se seznámí s kapitánem Degendorfem, který má namířeno do Prahy, aby pátral po synu Kristiánovi. Brzy se osudy všech začnou nečekaně proplétat. Degendorf je přesvědčen, že hrabě má něco společného se zmizením jeho syna. Richard se strýcem jsou nuceni ubytovat se v hotelu, odkud Kristián zmizel. Když se u mladíka projeví chorobná bledost, objeví doktor Herman n na jeho krku dvě drobné ranky. A co je horší, Richard vzápětí zjistí, že společnost, v níž se jeho milovaná dívka pohybuje, ve dne spí a v noci se věnuje neobvyklému způsobu obživy. Láska si však nedá poroučet, a tak s tradiční omluvou, že nikdo není dokonalý, rozhoří se mezi mladými hluboký cit. To se ovšem nelíbí hraběti Kronbergovi, který je vůdcem upírské smečky, ani strýci Archibaldovi, jenž se s doktorem Hermannem a Degendorfem chystá upíry zlikvidovat. Jejich výprava dopadne překvapivě.
ČSFD: 49 %

01.25 – Prima Family – Úsvit mrtvých
Režie: Z. Snyder
Hrají: J. Weber, M. Kelly, S. Polleyová
Horor USA (2004).
Svět zachvátila nevysvětlitelná epidemie, která likviduje světovou populaci – avšak mrtví neumírají! Stávají se krvelačnými zombie. Zubožená skupina těch, kteří zatím přežili v jednom wisconsinském městě, našla úkryt ve velkém obchodním středisku. Nebude nakonec soužití v uzavřeném prostoru horším problémem než útoky nemrtvých?
ČSFD: 78 %

Seriály:
Po-Pá
10.55 Prima Cool – Buffy, přemožitelka upírů: díly 3.02 – 3.06 (repríza následující den v 7.05)
Po-Ne
14.35 Prima Love – Čarodějky 6.05 – 6.11
Po
20.15 Prima Cool – Grimm 1.03 (repríza v úterý 16.35)
22.20 Prima Cool – Živí mrtví 2.02
02.35 Prima Cool – The Walking Dead 2.02 (orig.znění)
Út
04.15 Nova – Mladý Van Helsing 1.02
22.00 HBO – Pravá krev 5.01
03.30 Nova – Mladý Van Helsing 1.03
Čt
00.00 ČT2 – Pravá krev 3.12
03.30 Nova – Mladý Van Helsing 1.04

23.50 AXN – Cena za lidskost (GB) 4.02 (repríza v neděli v 23.45)
Ne
18.20 AXN – Vlčí mládě 1.10 (repríza v 02.35)

Poznámka: čas vysílání do 4.00 ráno uvádím jako předchozí noc.