Karen Chance

Letošním podzimem startuje na českém, potažmo slovenském knižním trhu nová urban fantasy série o jasnovidce Cassandře Palmerové. Podívejme se blíže na její autorku.

 

Karen toho o sobě ve skutečnosti moc neprozrazuje. Vyrostla v Orlandu na Floridě. Zkoušela studium na několika univerzitách, nakonec získala magisterský titul z historie. Brzy po studiu se vydala do zahraničí. Žila ve Francii, Velké Británii, Hong Kongu. V Hong Kongu strávila dva roky, učila zde dějepis. Na dovolenou se ráda vrací na Nový Zéland. Žije v městě DeLand na Floridě.

Je autorkou dvou urban fantasy sérií zasazených do stejného světa, každá je ovšem jinak pojatá.

Cassandra Palmerová je mladá jasnovidka, která dokáže komunikovat s duchy, předvídat budoucnosti a procházet časem. Cassie se potýká na intrikami, klamem a politikou vyšší upírské společnosti.

Dorina Basarab je dhampýrka, napůl člověk, napůl upírka. Je dcerou Mircey Basaraba, vysoce postaveného upíra ze série o Cassie. Dorina loví v ulicích, setkává se s obyčejnými lidmi i předními představiteli společnosti. Život jí ztěžují psychotické záchvaty.

Více se o autorce můžete dozvědět na její FB stránce či webových stránkách, kde jsou k nalezení volně dostupné povídky, vynechané scény z románů, tarotové karty Velké Arkány a další materiály.

Tvorba:

Cassandra Palmer
romány
1. Touch the Dark (2006) – Dotkni se temnoty
2. Claimed by Shadow (2007) – Unesena stínem
3. Embrace the Night (2008) – Obejmi noc
4. Curse the Dawn (2009) – Proklej svítání
5. Hunt the Moon (2011)
6. Tempt the Stars (2013)
7. Reap the Wind (2014)

povídky:
0.3 The house at Cobb end – povídka o Johnu Pritkinovi, postavě ze série. Dějově před prvním dílem, autorka doporučuje číst po čtvrtém dílu kvůli spoilerům.
2.1 The Day of the Dead (2008) – povídka o Tomasovi, vedlejší postavě série (chronologicky se odehrává za dosud nevydaným 6. dílem, ale obsahuje spoilery pouze k 1. a 2. dílu)
4.1 A Family Affair (2011) – novela o Johnu Pritkinovi, postavě ze série
4.2 Shadowland

román:
6.1 Masks (2014)

Dorina Basarab
romány
1. Midnight’s Daughter (2008)
2. Death’s Mistress (2010)
3. Fury’s Kiss (2012)

povídky
0. Buying Trouble (2007) – v této povídce se objeví Claire Lachesis, vedlejší postava ze série
2.1 In Vino Veritas (2011) – odehrává se krátce po druhém dílu série a je volně dostupná na webu autorky
Série sleduje příběhy dhampirské dcery Mircea Basaraba, důležité postavy v sérii o Cassie Palmerové. Vzhledem k propojení se světem Cassie autorka doporučuje se sérii začít po přečtení prvních tří dílů série o Cassandře.

Další povídky
• Rogue Elements (2008) – povídka o Lie De Croissets, postavě ze série
• Vegas Odds (2009) – povídka o Lie De Croissets, postavě ze série
• Skin Deep (2010) – povídka o Lie De Croissets, postavě ze série
Všechny povídky jsou zasazené do Las Vegas jako Cassie, ale tematicky spadá do série Dorina. Jedná se o doplňky k oběma sériím, chronologicky v budoucnu před sériemi, ale neobsahují spoilery.

• The Gauntlet (2010) – povídka o Kitu Marloweovi, vedlejší postavě série. Povídka je prequelem k další, The queen’s witch a je volně dostupná na webu autorky
• The Queen’s Witch (2010) – povídka o Kitu Marloweovi, vedlejší postavě série, a je volně dostupná na webu autorky
Doplňují informace o Silver Circle, organizaci zmíněné v obou sériích. Časově nezařazené, neobsahují spoilery k sériím.

 

Zdroje:
karenchance.com
wikipedia.org
literaryescapism.com