Knižní novinky na říjen

V říjnu vychází nepřeberné množství upírských romancí pro mládež, Triton uvede na trh další díl Lukjaněnkových Hlídek, Fantom Print netrpělivě očekávanou večeři Kate Danielsové, vrací se i Proklatý druid Attikus a komu nestačí od Hamiltonové Anita, tak rád sáhne i po Merry Gentry. Baronet přináší O’Malleyho debut Hra věží.

Sergej Lukjaněnko: Nová hlídka
Proroctví. Proroctví pro celý čarodějný svět. Podaří se je utajit? Uslyší je Jiní anebo všichni lidé? Je vůbec ještě zapotřebí světa Hlídek, Světla, Tmy a čarodějů? Přichází prorok, neiniciovaný desetiletý chlapec, Jiný, Světlý. A přichází také Tygr, stvoření z nočních děsů Williama Blakea. Nikdo ho nezná. Ví se jen, že jde po prorokovi a Inkvizice odmítá pomoci. Bdí ještě někdo jiný nad rovnováhou Světla a Tmy?
Vydá: Triton a Argo

 

 

Ilona Andrews: Magie krve
Kate Danielsová se „stará“ o paranormální problémy, jež nikdo jiný nechce řešit, zvlášť pokud se týkají společnosti kožoměnců v Atlantě.
Když ji povolají k prošetření rvačky v Ocelovém oři, baru na hranicích mezi územím kožoměnců a nekromantů, rychle zjišťuje, že se ve městě objevil nový hráč. Starý tisícovky let, a co víc, bojoval v nesčetných válkách po boku jejího otce.
Kdo ví, jestli tenhle protivník nebude moc velké sousto i pro Kate a Currana, Pána šelem. Protože tentokrát bude muset Kate čelit vlastní rodině…
Vydá: Fantom Print

 

 

Meg Cabotová: Láska k upírovi 2 – Příliš velké sousto
Mína Harperová si tentokrát ukousla skutečně příliš velké sousto. Její schopnosti předpovídat lidem, kdy a jakým způsobem zemřou, si povšimla Palatinská garda – vatikánský oddíl specializovaný na hon démonů – a zaměstnala ji ve své nové pobočce. Míniným přítelem byl až donedávna Lucien Antonescu, syn nechvalně známého Draculy. Nyní se snaží svého nového obdivovatele, lovce upírů Alarika Wulfa, přesvědčit, že upíry lze spasit, ale není to jednoduché, zejména když vyvstane strašlivá nová hrozba v podobě, která se vznáší nejen nad Palatinskou gardou, ale i nad Míninou rodinou a přáteli. Mína postupně odhaluje pravdu a přitom je podrobována zkouškám její oddanost přátelům a obnažovány její nejniternější pocity. Objevují se i nečekané nástrahy, kterým se téměř nedá odolat…
Vydá: Knižní klub

 

Kevin Hearne: Proklatý
Druhá kniha série Kroniky železného druida.
Attiku O’Sullivanovi, poslednímu druidovi, jsou čarodějnice celkem ukradené. Přesto se chce k místnímu konventu zachovat hezky a podepsat vzájemně výhodnou dohodu o neútočení, ale v tom se počet čarodějnic v arizonském Tempe přes noc zčtyřnásobí. A nové přírůstky nejsou jen špatné, jsou to pořádné mrchy s temnou nacistickou minulostí.
Na místních středoškolácích si pochutnává padlý anděl, z Vegas táhne tlupa Bakchantek se zvláštním druhem smrtící dekadence a o Attikovu pozornost se pokouší rajcovní keltská bohyně ohně, takže na lovení čarodějnic si hledá čas jen horko těžko. I tak ale hodlá s pomocí upířího právníka, kouzelného meče a sousedova ručního protitankového granátometu vyčistit celé město a dát ježibabám jasně najevo, že s tímhle druidem se do křížku pouštět neměly.
Vydá: Laser-books

 

Karen Marie Moning: Krvavá horečka
Druhá kniha série Horečka.
MacKayle Laneové zabíjí sestru a ona se rozhodne vypátrat jejího vraha. Netuší ale, že se tím současně vydává na dlouhou cestu plnou záhad, nebezpečí a také nelehkého sebepoznání. Seznamuje se s dvěma tajemnými muži, bohatým a nepřístupným knihkupcem Jerichem Barronsem a pro pozemské ženy neodolatelným dananským princem V’lanem, jenž jí nabízí pomoc. Chce-li přežít a dobrat se pravdy o sestřině smrti, musí dovedně využívat oba průvodce, jimž sama nedokáže věřit, a především najít Sinsar Dubh – milion let starou knihu černé magie ovládající svět nesmrtelných i smrtelných bytostí. Stínová říše Dananů dlouhá tisíciletí nerušeně existovala vedle světa lidí. Nyní ale zeď, která je dělila, mizí a Mac zůstává osamoceným bojovníkem za záchranu svého druhu.
Ve své druhé knize slavná americká spisovatelka Karen Moningová ještě dále stupňuje již tak strhující tempo. Nabízí nová dobrodružství a další milostné scény, současně ale vyzrálejší postavy, které se dále čtenáři mění před očima. Z rozmazlené a často až komicky bezradné Mac se stává neúnavná bojovnice a mnoho zajímavého se dozvídáme také o doposud více než záhadném Barronsovi. Objevují se další postavy, které oživují děj a vnáší do něj napětí.
Vydá: Jota

Colleen Houck: Tygrova stezka
Druhá kniha Tygří ságy.
Víra. Důvěra. Touha. Jak daleko byste zašli, abyste zachránili svou jedinou lásku?
Kelseyino poslední léto bylo šílené. Tak šílené, že by tomu nikdo nevěřil. Vedle toho, že musela bojovat s hordou zákeřných opic a putovat indickou džunglí, se zamilovala do Rena, tři sta let starého prince.
Nové nebezpečí teď Kelsey přinutí, aby se vydala za dalším indickým dobrodružstvím s Renovým bratrem, záporákem Kishanem a nepravděpodobná dvojice si začne klást otázky ohledně svého skutečného osudu. A Renův život visí na vlásku stejně jako pravda v Kelseyině srdci.
Tygrova stezka je strhující pokračování tygří ságy, ve které se trojice hlavních hrdinů dostane zase o krůček blíž k prolomení prastaré kletby, která je svazuje.
Vydá: CooBoo


Robert Kirkman, Jay R. Bonansinga: The Walking Dead – Živí mrtví – Vzestup guvernéra

Co všechno se člověku musí přihodit, aby se z něj stala zrůda? Opravdu je v každém z nás nějaké temné já, které jen čeká na to, aby se mohlo projevit? Skoro by se dalo říct, že na Briana Blakea je toho dost. Kráčí po světě jako je ten náš, jenže v tom jeho umí kráčet i mrtví. A jemu teď nejde o nic jiného, než aby přežil. Se dvěma kamarády a bratrem Phillipem s malou dcerou se ze všech sil snaží nalézt klidné místo ve světě, kde civilizace zanikla.
Román ze světa veleúspěšného komiksu Živí mrtví přináší příběh postavy, která zasadí známé skupině přeživších jednu z nejhorších ran. Avšak Guvernér nebyl vždy šíleným despotou. Tvůrce hororových románů Jay Bonansinga spojil síly s autorem původního komiksu Robertem Kirkmanem, aby spolu stvořili první díl trilogie o tom, jak může být lidský vzestup k moci zároveň pádem jeho morálky.
Vydá: Baronet

Ellen Schreiber: Upíří polibky 3 – Město upírů
Může být touha po pomstě silnější než láska?
Konečně se sympatická, upíry posedlá gotička Raven dočkala svého temného prince. Jejím vyvoleným je anděl noci, okouzlující upír Alexander Sterling. Jenže je tu někdo, kdo jejich lásce nepřeje. Darebák, který touží po Raven a Alexandrovi se chce pomstít. Upír s jedním okem zeleným a druhým modrým, Jagger.
Jagger přijel do Dullsville, aby bránil čest svojí rodiny a své sestry Luny. S ní totiž Alexander kdysi odmítl spojit svůj život navěky. Protože si myslí, že Raven už je upírkou a on sám ji nemůže mít, vymyslí Jagger spolu s Lunou ďábelský plán. Podaří se jim ho uskutečnit? Stvoří monstrum nebezpečné všem živým i nemrtvým? Alexander a Raven musí bojovat nejen za svou lásku, ale v jejich rukou je také osud celého města.
Autorka úspěšné série Upíří polibky Ellen Schreiber mistrně spojila romantiku s humorem a vytvořila tak příběh, který si získá srdce každé dospívající dívky. Příběh lásky mladé gotičky a sympatického upíra můžeme sledovat od jejich prvního setkání v knize Počátky. Překážky, které se temnému páru staví do cesty, líčí druhý díl, Rakve lásky.
Vydá: Zonerpress

L. J. Smith: Upíří deníky 11 – Druhá šance
Elena a její přátelé zachránili své město Fell’s Church před zlými silami. Zaplatili za to ale vysokou cenu: Damon je mrtvý. Jeho smrt všechno změnila, Elena a Stefan mohou být totiž konečně spolu. Bude však Elena schopná na Damona zapomenout? V jejích snech k ní Damon promlouvá a varuje ji, že se blíží další nebezpečí. Temné síly, které napadají přímo lidská srdce. Dokáže se jim Elena a její blízcí ubránit?
Vydá: Fragment

 

 

 

Daniel O’Malley: Hra věží
Myfanwy Thomasová se probouzí uprostřed jakéhosi londýnského parku, obklopena mrtvými těly, které mají na rukou gumové rukavice, a nemá ani tušení, kdo je a co tady dělá. Jediným vodítkem je jí dopis, který drží v ruce. Pokud má odhalit svou identitu a zjistit, kdo jí usiluje o život, nezbývá jí než se řídit pokyny, které jí zanechalo její dřívější Já.
Ty ji zavedou do Šachovnicové skupiny, supertajné britské agentury pro boj s nadpřirozenými hrozbami, v níž zastává vysoké postavení věže.
Začíná hra o život, hra, během níž se Myfanwy setká s bytostí ve čtyřech různých tělech, se ženou, která prochází lidskými sny, i s děsivými Roubovači.
To vše a mnohem víc můžete ve svižně a vtipně napsaném literárním debutu Daniela O’Malleye najít i vy.
Vydá: Baronet


L. J. Smith: Temné vize 3 – Vášeň

Kaitlyn a jejím přátelům se podařilo získat úlomek čistého křišťálu od Bratrstva. Ten může zničit zrůdný krystal pana Zetese, který páchá zlo. Nejprve však musí najít místo, kde je krystal schovaný. Kaitlyn se proto rozhodne pro návrat do institutu, protože jako tajný špeh má šanci úkryt najít. Podaří se skupině nadaných studentů porazit pana Zetese? Jaké nebezpečí hrozí Kaitlyn?
Vydá: Fragment

 

 

 

Laurell K. Hamilton: Polibek stínů
„Jmenuji se Meredith Gentryová, ale to samozřejmě není mé pravé jméno. Neodvážím se jej po setmění vyslovit ani šeptem. Bojím se, že by to tiché slovo odnesl noční vítr až k citlivým uším mé tety, královny vzduchu a temnoty. Chce mě vidět mrtvou a já ani nevím proč.“
Meredith Gentryová, princezna z Faerie, vystupuje v Los Angeles jako obyčejný člověk a živí se coby soukromý detektiv specializující se na nadpřirozeno. Ale teď byl vyslán královnin vrah, aby ji přivedl zpět, bez ohledu na to, jestli se jí to líbí nebo ne. Meredith se tak proti své vůli stává pěšákem ve hře své obávané tety. Práce, která ji čeká: užít si nepřetržitou společnost nejkrásnějších nesmrtelných mužů světa. Odměna: královská koruna a příležitost zůstat naživu. Trest v případě selhání: smrt.
Vydá: Epocha

 

 


Alice Moon: Krvavá romance 2 – Věčná touha

Sarah ví, že Dustin hluboko v sobě skrývá temné tajemství. Tuší, že mu hrozí velké nebezpečí, ale nedokáže mu pomoci. Najednou Dustin zmizí a všechno nasvědčuje tomu, že spáchal brutální vraždu. Sarah takové zprávě nedokáže uvěřit. Je zmítaná rozporuplnými pocity a rozhodne se Dustina najít za každou cenu. Objeví jeho skrýš příliš pozdě, Dustin je těžce zraněný a na pokraji vyčerpání hladem.
Vydá: Fragment

 

 

Kathy Reichs: Viráti 2 – Poklad
Tory Brennanová a její přátelé narazí v Charlestonu na stopu po dávném pirátském pokladu. Viráti se ocitají na nebezpečné cestě plné zákeřných pastí, bezhlavých mrtvol a tunelů zalitých vodou. Poklad ale nehledají jen kvůli dobrodružství… v sázce je osud ostrova Loggerhead. Jejich nadpřirozené vlčí schopnosti mohou být jedinou šancí, jak překonat všechny nástrahy. Po pokladu totiž pátrá i někdo další… Tory a její přátelé se musí spojit, aby zachránili svůj ostrov, práci svých rodičů i svou budoucnost.
Vydá: BBart

 

 

 

Gwen Hayes: Prokletí krve
Když se Theia Andersonová ve svých snech, které mnohdy připomínaly spíše noční můry, zamilovala do polovičního démona Hadena Blacka, netušila, že nakonec skončí v podsvětí jako jeho nevěsta, odsouzena strávit zbytek života ve společností bytostí, jež už jen svým vzhledem dokáží dohnat člověka k šílenství. Díky přátelům se oběma podaří z říše zla uniknout, ale pozemský svět se ukáže být stejně nebezpečným jako ten obývaný démony. A Theia bude muset brzy začít řešit otázku, zda dát přednost lásce, nebo rodině a přátelům.
Vydá: Baronet

 


Stefanovy deníky 4 – Stopy minulosti
Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Stefanovy deníky odhalují temnou minulost dvou znepřátelených bratrů, kteří se marně snaží utéct děsivému osudu.
Uběhlo dvacet let a Stefan se přestěhoval do Anglie. Jeho poklidný život na statku na venkově přeruší zprávy o vraždách v Londýně. Pachatelem je podle novinářů Jack Rozparovač, ale Stefan si je jistý, že jde o dílo upírů. Rozhodne se vraha vypátrat a zabránit dalším zločinům. Stefanovi i Damonovi hrozí nebezpečí, znovu je dostihla minulost…
Vydá: Fragment

 

 

 


Hrabě Dracula: Originální upíří deníky

Tento deník, sepsaný vlastní rukou, je výtahem z minulosti a přítomnosti hraběte Vlada Draculy. Svolil s jeho vydáním v reakci na současné mediální šílenství kolem všeho upírského a nemrtvého. Tyto banální kratochvíle jsou jen mdlými můrami třepotajícími se v polostínu Vladovy temné hvězdy. Toužíte-li po strhující četbě, která jde až na krev, nenechte si ujít Originální upíří deníky.
Vydá: Mladá Fronta

 

 

James Patterson, Ned Rust: Dar
Druhá kniha série Witch & Wizard.
Pokračování napínavého thrilleru pro mládež. Wisty a Whit Allgoodovi jsou obviněni za čarodějnictví. Tisíce patnáctiletých dětí jsou uvězněny na převýchovu. Nový režim zakazuje hudbu, knihy, umění – a také kouzla. V líčení absolutní kontroly nad lidmi připomíná kniha Orwellův román 1984. V hierarchii mocných je nejvyšší „Jediný, který je jediný.“ Proč je patnáctiletá Wisty pro režim tak nebezpečná? Proč ji nazývají dívkou, která má dar? Mohou děti a jejich hnutí odporu zvrátit zločinný režim?
Vydá: Albatros

 

 

 

Maite Carranza: Válka čarodějek – Odina kletba
Závěrečná kniha trilogie Válka čarodějek.
Selene své dceři zamlčela dávné Odino proroctví, protože doufala, že se jí tak podaří obelstít osud. Nikdy ji však nenapadlo, že by se Anaid někdy mohla postavit proti ní. Anaid, která má v sobě krev Omar i Odiš, Anaid, která stojí před rozhodnutím, jež ovlivní zásadně nejen její život, ale životy všech čarodějek po celém světě. Podaří se jí ovládnout žezlo moci nebo propadne jeho svodům? A kdo zvítězí v odvěkém boji dobra a zla?
Vydá: CooBoo

 


Mary Lindsey: Střípky duší
Lenzi slyší hlasy a má vize – vize o náhrobních kamenech, povodních a chlapci s kovově šedýma očima. Zdá se, že jí nikdo nemůže pomoci – dokonce ani její přítel Zak. Pak však potká Aldena, kluka ze svých snů, jenž jí prozradí, že ona je mluvčí – člověk schopný komunikovat s bloudícími dušemi a pomoci jim – a že on byl po celá staletí jejím ochráncem.Nyní čeká Lenzi těžké rozhodnutí: Zak nebo Alden, život nebo smrt. Jenže čas se krátí. Zlovolná duše chce Lenzi zničit a zabije ji, jestliže se nerozhodne včas…
Vydá: CooBoo

 

 

 

 

Lisa McMann: Lovkyně snů – Osudové rozhodnutí
Myslíte si, že vidět, o čem ostatní sní, je skvělé? Naopak, je to děsivé, nebezpečné a může vás to stát i život.
Jmenuju se Janie a věřila jsem, že vím, co mě v budoucnosti čeká. Myslela jsem si, že jsem s tím smířená. Nesnesu však pomyšlení na to, že stahuju Cabela s sebou. On je skvělý a já na pokraji sil. Musím navždy zmizet, aby mohl žít naplno.
Může můj osud zvrátit cizinec, který mi vstoupil do života? A opravdu mě čeká jen zlověstná budoucnost a ani plamínek naděje na lepší dny? Musím si zvolit, čas běží a jde o život…
Vydá: Fragment

 

Nancy Gideon: Čistá krev
Detektiv Charlotte Caissieová je mladá a ambiciózní policistka, která netouží po ničem jiném, než zničit místního zločineckého bosse a pomstít tak smrt svého otce. Pokusí se k tomu využít jeho pravou ruku, záhadného osobního strážce Maxe Savoie. Je to však nebezpečná hra nejen kvůli tomu, že Max má pověst nelítostného zabijáka, víc zvířete než člověka, ale taky proto, že ji přitahuje víc, než by si sama přála. Mezitím dochází k tajemným brutálním vraždám, které směřují právě k tomuto muži… Je to příběh o zakázané lásce dvou lidí na opačných stranách zákona, neodolatelné touze a obětech, které pro ně musí hrdinové podstoupit.
Vydá: Fragment

Komentáře: 19

 • Czistoslava 28.9.2012na11.18

  Jo jo, to by se utrácelo …

 • Axia 28.9.2012na11.27

  Hlavně, že konečně vyjde Merry, Kate a další Horečka. Těchhle tří se nemůžu dočkat.

 • finka 28.9.2012na17.12

  Těším na Proklatého.
  Ostatní je na mě trochu moc „dívčí“ :-))))))

  • Renča 28.9.2012na18.12

   Chceš říct, že nezkusíš Merry Gentry?

   • Kometa 28.9.2012na18.52

    Curran je zřejmě na ni taky moc dívčí. :D

    • finka 29.9.2012na8.34

     Jo, Kometo, řekla bych, že jo.

   • finka 29.9.2012na8.33

    Renčo: nee.
    Četla jsem tehdy ukázku a nezkusím. Pro mě je to Hamniltonka v té době, kdy už jí ruplo v bedně a z nedostaktu sexu se zbláznila..

 • K. 28.9.2012na20.25

  Ach… Konečně je tu Kate Daniels, lovkyně snů a tygří stezka. Asi zahřeším a začnu nakupovat..=D

  • Axia 28.9.2012na20.48

   Nákup knížek není hřích, ale potěšení :-))

   • K. 28.9.2012na20.53

    Jak pro koho… pro mou matku je…:D jako to pako budu si muset nechat poslat knížky hned po vydání do knihkupectví a koupit si je tam :D

 • terushka 28.9.2012na22.44

  Série Kate Daniels. Tak pro mě je tohle nejočekávanější knížka roku a to bez zaváhání :)) Protože co se týče Currana… Tak to ani jinak nejde :D Moc se těším.
  Jinak v říjnu mi vychází strašně moc knížek, vůbec nevím, kde na to seženu…:X Pořád je tu ale možnost vyloupit banku, kdyby náhodou…:D

 • Lea 30.9.2012na16.23

  Tak říjen se teda povedl. Samá pokračování sérií, u kterých se chystám na první díly :) Pokud se mi bude líbit Temná horečka, po Krvavé sáhnu taky. U Nenasytné versus PVS stejný problém. Dar taktéž. Merry Gentry nevím… Dala bych jí šanci, protože pokud se sexuálně zvrtne hned na začátku, rozdýchám to snáz, než když přijde stejná zrada jako v případě Anity.

  • Renča 30.9.2012na18.12

   No, u Merry je dáno zápletkou, že se musí snažit vyhrát „soutěž“ se svým bratrancem, kdo bude mít dřív dítě, ten získá trůn, navíc v případě Merry, když prohraje, tak přijde o hlavu. Takže je jasné, co je třeba co nejčastěji dělat, aby dítě měla, že :D I když pokud si správně vzpomínám, tak v prvním díle je snad jen jedna sexuální scéna, hlavně ze začátku je to spíš seznámení se s postavami a s prostředím. Jinak oproti Anitě je Merry spíš x-logie než série, je to jeden příběh táhnoucí se několika díly; v Anitě je každý díl ukonečný.

   • Lea 1.10.2012na9.18

    Dítě? Mít dítě? No… tím pádem myslím, že Merry žádnou knížku mých „to read“ nevyšoupne :)

    • Renča 1.10.2012na11.12

     Vzhledem k tomu že má Merry jen 2 možnosti: otěhotnět nebo zemřít, tak je asi jasné, co si vybere, zvlášť když ti chlapi okolo ní nejsou k zahození. A každý z nich chce na trůn :) Jediné, co mám proti téhle série, je to, že to měla autorka 7. dílem ukončit.

     • Lea 1.10.2012na13.36

      Právě o to jde. Pro mě dvě noční můry vedle sebe, což zase spousta ženských nepochopí. Ale aspoň tu jedničku časem zkusím :)

 • Tor 1.10.2012na7.42

  Ax, jaká je ta Horečka? První díl jsem právě včera vzala do rukou, konečně. Zaujalo mě Irsko, jak jinak. Líbí se ti to?
  A obálka Čisté krve mě bere, zabte mě!.-)
  Kate čtvrtou chci. Včera jsem koukala na krásný lví tričko a hned si vzpoměla na Currana. .-))

  • Axia 1.10.2012na10.17

   No, Horečka, stačí, když řeknu, žeý jsem ji přečetla za dva dny a že podle zahraničních recenzí a názorů těch, kteří sérii dočetli celou v aj, je první díl nejslabší ze série? Na dvojku se nehorázně těším. Jednička má své mouchy, ale zaujme myšlenkou a Barrons… Ach, už abych měla dvojku v ruce. Na jedničku tu někde visí moje recenze, tak si můžeš udělat o jedničce obrázek z ní :-)

 • Renča 6.10.2012na11.55

  Ve FantomPrintu se v říjnu dočkáme i dalšího pokračování série Vznešení mrtví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Cookie je krátký textový soubor, který navštívená webová stránka odešle do prohlížeče a následně uloží na váš disk. Ukládají se různé informace a nastavení, určená k lepšímu načítání webu, započítání do číselníků počítadla návštěvnosti, nebo v případě stránek s reklamním obsahem, vyhledá podle jiných již uložených cookies, reklamu přímo pro vás. Jak jste někde hledali novou pračku, vyskočí na vás pračky na každém webu, který si reklamou přivydělává.
Více informací naleznete na odborných stránkách, u tetičky WIKI, nebo strýčka Googla.

S pozdravem
Děti noci

PS: U nás pračky ani jiná zařízení nenaleznete :)

Zavřít