TV tipy na 39. týden

S menším zpožděním přinášíme přehled toho, co nám televize nabízí tento týden o nočních stvořeních. HBO opakuje Vlkodlaka i Červenou Karkulku, na AXN se rozběhne čtvrtá řada britského seriálu Cena za lidskost a Buffy na Coolu spěje k závěru druhé řady, což jsou alespoň podle mne jedny z nejlepších dílů se zlatíčkem Angelusem :)

Filmy:
Pondělí
22.50 HBO – Červená Karkulka
Režie: C. Hardwickeová
Hrají: A. Seyfriedová, G. Oldman, B. Burke, S. Fernandez, M. Irons.
Fantasy horor USA/Kan. (2011).
Středověká adaptace klasické pohádky Červená Karkulka vypráví o dospívající dívce, která se ocitne v tísni. Její vesnice se rozhodne ulovit vlkodlaka, který je při každém úplňku terorizuje. (96 min)
Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť, aby ukojili jeho apetit. Jenže jednoho dne vlk schramstne jednoho z vesničanů… Obětí je Valeriina starší sestra (Amanda Seyfried), krásná mladá dáma, která právě zjistila, že jí její rodiče domluvili sňatek s Henrym z nejbohatší rodiny ve vesnici. Jenže Valerie si nechce vzít nikoho jiného než Petera, chudého dřevorubce, kterého vroucně miluje. Mladí zamilovaní se dohodli, že společně utečou, jenže vlk vše změnil. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona (Gary Oldman), aby je zbavil té bestie jednou provždy. Jenže lovcův příjezd vyvolá mezi lidmi ještě větší zmatek. Solomon jim totž řekne, že vlkodlak nabývá zvířecí podoby pouze v noci a přes den je normálním člověkem – může to být tedy kdokoli z nich! Nikdo není mimo podezření, panika stoupá a s blížícím se úplňkem je dříve sjednocená komunita absolutně rozpolcena. Právě tehdy Valerie zjistí, že má s vlkem jedinečné spojení, které je k sobě neúprosně přitahuje… a tak se z ní stane hlavní podezřelá… a také návnada.
ČSFD: 52 %

Úterý
21.55 Cinemax – Upírův pomocník (repríza ve středu 13.15)
Režie: P. Weitz
Hrají: J. C. Reilly, J. Hutcherson, Ch. Massoglia, P. Fugit, K. Watanabe.
Fantasy film USA (2009)
Film Upírův pomocník vypráví příběh chlapce, který nevědomky rozbije dvě stě let staré příměří mezi dvěma soupeřícími klany upírů. Chlapec unikne z bezpečí své nudné existence a naplní svůj osud ve světě plném nočních můr. Nechte se vtáhnout do fantastického světa nepochopených šílenců a groteskních nočních bytostí. Čtrnáctiletý Darren byl stejný jako většina dětí z jeho sousedství. Potloukal se se svým nejlepším kamarádem, ze školy nosil dobré známky a většinou se držel od problémů v bezpečné vzdálenosti. Jednoho dne však se svým kamarádem narazí na podivnou kočovnou šou a od té chvíle se chlapec začne měnit. Vše se stane přesně v okamžiku, kdy ho upír Larten Crepsley promění v bytost, která žízní po krvi. Darren se stane neživým a připojí se ke kočovníkům a jejich atrakcím plným monstrózních kreatur, včetně hadího chlapce, vlkodlaka a vousaté dámy. Darren se sžívá se svou nově získanou silou ve světě plném temnoty a stane se cenným pěšákem mezi upíry a jejich smrtelnými protějšky. Podaří se jim z něj vysát zbytek jeho lidskosti?
ČSFD: 58 %

Pátek
21.55 – HBO – Vlkodlak
Režie: J. Johnston
Hrají: B. Del Toro, A. Hopkins, E. Bluntová, H. Weaving, G. Chaplinová.
Horor USA (2010).
Benicio Del Toro v hlavní roli ztvárňuje znepokojeného aristokrata, který se poté co zmizel jeho bratr vrací zpátky domů. Znovu se po letech odcizení setkává s otcem a vydává se najít bratrova vraha.
Dětství Lawrence Talbota (Benicio Del Toro) skončilo té noci, kdy mu zemřela matka. Jeho otec (Anthony Hopkins) ho poslal z ospalé viktoriánské vesničky Blackmoor do azylu v ústavu pro choromyslné, a poté Lawrence odjel do Ameriky. Po letech ho vyhledá snoubenka jeho bratra Gwen (Emily Bluntová) a žádá ho, aby jí pomohl ztraceného bratra najít. Talbot se tedy vrací domů a zjišťuje, že bratrovo tělo bylo nalezeno roztrhané. Znovu se po letech odcizení setkává s otcem a vydává se najít bratrova vraha… a netuší jak děsivý osud jej potká. Kdosi nebo cosi disponující brutální silou a poháněné neukojitelnou touhou po krvi vraždí vesničany. Přijíždí nedůvěřivý inspector Scotland Yardu Aberline (Hugo Weaving), aby celou událost prošetřil…
ČSFD: 61 %

22.25 – Cinemax – Smrt před svítáním
Režie: A. Mullenová
Hrají: D. Bostick, Ch. Lloyd, M. MacIsaacová, B. J. McLaren, B. Allenová.
Horor. komedie Kanada (2012).
Budoucnost Caspera Gallowaye je jedním velkým otazníkem. Do promoce zbývají jen dva týdny, Casper pořád žije se svou matkou, nedokáže se pro nic rozhodnout a jeden jediný kredit ho dělí od totálního selhání. A když už si vysokoškolák myslí, že nemůže být hůř, omylem uvolní se svými přáteli kletbu, jež dohání lidi k sebevraždě, aby se pak proměnili v Démony Zombie, neboli Zémony! A tak se vyzbrojí doma vyrobenými zbraněmi a snaží se zabít všechny Zémony a hlavně co nejrychleji najít způsob, jak ďábelskou kletbu znovu spoutat. Jenže Zémonů je brzy tolik, že mají nad partou kamarádů obrovskou převahu. A tak je Casper nucen překonat svůj strach a stát se hrdinou. Podaří se mu odvrátit prokletí a zachránit svět, anebo bude on i všichni jeho přátelé mrtví ještě před svítáním?
ČSFD: ?, IMDB 30%

01.55 – Cinemax – Úsvit mrtvých
Režie: Z. Snyder
Hrají: S. Polleyová, V. Rhames, J. Weber, M. Phifer, T. Burrell.
Akční horor USA (2004).
Sarah Polley, Ving Rhames, Jake Webber a Mekhi Phifer jsou hlavními hvězdami tohoto apokalyptického hororu z dílny George Romera. Nevysvětlitelná epidemie zdecimovala lidstvo… ba co víc, mrtví neumírají! Stávají se z nich zombie, kteří pronásledují těch několik málo přeživších – živí se totiž lidským masem a krví. Skupina několika zoufalců, kteří jsou ještě naživu, se ukrývá ve Wisconsinu a hledá útočiště ve velkém nákupním centru. Musejí se nejen navzájem ochránit před stále rostoucím počtem krvelačných bestií, ale také se naučit spolu vycházet, vždyť jsou posledními lidmi na Zemi! A tak se snaží využít čehokoli, aby zvýšili svou šanci zůstat naživu, a především, aby zůstali lidmi…
ČSFD: 78 %

Seriály:
Po-Pá
10.45 Prima Cool – Buffy, přemožitelka upírů: díly 2.19 – 3.01 (repríza následující den v 7.05)
Po-Ne
14.35 Prima Love – Čarodějky 5.21 – 6.04
Po
20.15 Prima Cool – Grimm 1.02 (repríza v úterý 16.35)
22.20 Prima Cool – Živí mrtví 2.01
02.35 Prima Cool – The Walking Dead 2.01 (orig.znění)
St
22.00 MTV Czech – Údolí smrti 1.12
Čt
23.50 ČT2 – Pravá krev 3.11

00.10 AXN – Cena za lidskost (GB) 4.01 (repríza v neděli v 23.45)
Ne
18.35 AXN – Vlčí mládě 1.09 (repríza v 02.40)

Poznámka: čas vysílání do 4.00 ráno je uváděn jako předchozí noc.