TV tipy na 37. týden

Pokud se chystáte do kina na pátý Resident Evil, možná si v sobotu rádi připomenete na Nově třetí dobrodružství Alice v nevadské poušti.

Filmy:
Středa
23.25 HBO – Vlkodlak (2010)
Hrají: Benicio Del Toro, Anthony Hopkins, Emily Blunt, Hugo Weaving
Režie: Joe Johnston
Horor USA (2010).
Benicio Del Toro v hlavní roli ztvárňuje znepokojeného aristokrata, který se poté, co zmizel jeho bratr, vrací zpátky domů. Znovu se po letech odcizení setkává s otcem a vydává se najít bratrova vraha… a netuší jak děsivý osud jej potká.
Recenze
ČSFD: 61 %

Sobota
23.45 Nova – Resident Evil: Zánik
Režie: R. Mulcahy
Hrají: M. Jovovichová, O. Fehr, A. Larterová, I. Glen, Ch. Egan
USA-Rakousko-Německo-Velká Británie 2007, akční sci-fi horor.
Do světa byl vypuštěn pokusný T-virus a proměnil jeho obyvatelstvo v hordu potácejících se zombie. Skupinka lidí pod vedením odvážné Claire bojuje o přežití v Nevadské poušti. Jejich cílem je najít co nejvíce přeživších, kteří nejsou nakaženi… (91 min)
T-virus, který mění lidi v zombie, unikl z laboratoří společnosti Umbrella a zamořil nejen podzemní komplex, ale později celé Ranccoon City. Od té doby uplynuly tři roky a virus postupně zamořil Spojené státy i většinu světa. Civilizace se zhroutila a hrstky přežívajících hledají, kam se uchýlit před nákazou a stovkami zombie. Zpupný doktor Isaacs se v komplexu v nevadské poušti pokouší izolovat z krve Alice antivirus, nemá však v úmyslu pomoci lidem, ale jen zkrotit a ovládnout zombie. Musí ale pracovat pouze s jejími klony, protože skutečnou Alici nemá a nedokáže ji ani s pomocí satelitů najít. Žena cestuje sama, dovedně se ukrývá před satelity a úspěšně se brání útokům. Cestou se střetne s konvojem několika vo zidel, který pod vedením odvážné Claire Redfieldové hledá nové místo k životu. Ke komunitě patří také Alicin přítel Carlos, na jehož návrh se k nim Alice přidá a také jim prozradí, že posledním nezamořeným místem na Zemi je Aljaška. Komunita se tam rozhodne vydat. Pro benzín však musí do Vegas, kde řádí množství agresivních zombie. Isaacs zatím díky vyspělé počítačové inteligenci Bílá královna lokalizuje Alici a přes nesouhlas nadřízených se pro ni vypraví v čele malého komanda. Zatímco je konvoj napaden tlupou zombie, Alice odhalí komando. Uniknout se podaří jen Isaacsovi, který byl pouze zraněn a píchne si antivirus. Alice pomůže komunitě získat vrtulník a odletět na Aljašku, sama ale zůstane, když objeví hromadu svých mrtvých klonů. Vydá se do laboratoří, odhodlána zastavit Isaacse, který byl popraven, vinou antiviru však nezemřel, ale zmutoval v hrozné monstrum. Alici čeká děsivá bitva.
ČSFD: 67 %

Neděle
04.15 HBO – Noc hrůzy
Režie: C. Gillespie
Hrají: A. Yelchin, C. Farrell, T. Colletteová, D. Tennant, I. Pootsová.
Horor USA (2011).
Charlie Brewster je v posledním ročníku na střední škole a má za to, že stojí na vrcholku světa. Jenže pak se vedle nastěhuje Jerry a Charlie přijde na to, že je to upír, jenž se chystá lovit v sousedství. (102 min)
Seznamte se s novým sexy sousedem, Jerrym Dandrigem (Colin Farrell). Je nebezpečně okouzlující – a smrtelně nebezpečný. To proto, že je to upír, který žízní po krvi…. Tedy spíše po hektolitrech krve. Středoškolák Charley Brewster (Anton Yelchin) si brzy spojí Jerryho podezřelé chování a neustále se zvyšující počet mrtvých v okolí. A tak se rozhodne sousedský terror ukončit. Jenže sám to nezvládne. Jeho jedinou nadějí je kouzelník a vrah upírů, Peter Vincent (David Tennant) z Las Vegas. Tahle nesourodá dvojice se společně pokusí zastavit sousedovo krvežízivé řádění. Jenže Jerry je krutý a neúprosný zabiják a rozhodně se nevzdá bez boje. Tahle upírská hororová klasika vás dostane na první kousnutí a díky hvězdnému obsazení vás uchvátí od prvního záběru!
ČSFD: 61 %

01.25 HBO – Červená Karkulka
Režie: C. Hardwickeová
Hrají: A. Seyfriedová, G. Oldman, B. Burke, S. Fernandez, M. Irons.
Fantasy horor USA/Kan. (2011).
Středověká adaptace klasické pohádky Červená Karkulka vypráví o dospívající dívce, která se ocitne v tísni. Její vesnice se rozhodne ulovit vlkodlaka, který je při každém úplňku terorizuje. (96 min)
Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť, aby ukojili jeho apetit. Jenže jednoho dne vlk schramstne jednoho z vesničanů… Obětí je Valeriina starší sestra (Amanda Seyfried), krásná mladá dáma, která právě zjistila, že jí její rodiče domluvili sňatek s Henrym z nejbohatší rodiny ve vesnici. Jenže Valerie si nechce vzít nikoho jiného než Petera, chudého dřevorubce, kterého vroucně miluje. Mladí zamilovaní se dohodli, že společně utečou, jenže vlk vše změnil. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona (Gary Oldman), aby je zbavil té bestie jednou provždy. Jenže lovcův příjezd vyvolá mezi lidmi ještě větší zmatek. Solomon jim totž řekne, že vlkodlak nabývá zvířecí podoby pouze v noci a přes den je normálním člověkem – může to být tedy kdokoli z nich! Nikdo není mimo podezření, panika stoupá a s blížícím se úplňkem je dříve sjednocená komunita absolutně rozpolcena. Právě tehdy Valerie zjistí, že má s vlkem jedinečné spojení, které je k sobě neúprosně přitahuje… a tak se z ní stane hlavní podezřelá… a také návnada.
ČSFD: 52 %

Seriály:
Po-Pá
11.15 Prima Cool – Buffy, přemožitelka upírů: díly 2.09 – 2.13 (repríza následující den v 7.05)
Po-Ne
14.40 Prima Love – Čarodějky 5.07 – 5.13
Po
22.15 Prima Cool – Živí mrtví 1.05
01.55 Prima Cool – The Walking Dead 1.05 (orig.znění)
St
22.00 MTV Czech – Údolí smrti 1.10
Čt
00.00 ČT2 – Pravá krev 3.09

00.55 AXN – Cena za lidskost 2.12 (repríza v neděli v 00.05)
Ne
18.35 AXN – Vlčí mládě 1.07 (repríza v 02.55)

Poznámka: čas vysílání do 4.00 ráno uvádím jako předchozí noc.