TV tipy na 36. týden

Pravidelně každý týden vás upozorníme na žánrové filmy a seriály běžící v televizi.

Filmy:
Pondělí
20.15 HBO 2 – Upírův pomocník (2009)
Hrají: J. C. Reilly, J. Hutcherson, Ch. Massoglia, P. Fugit, K. Watanabe;
Režie: P. Weitz
Fantasy film USA (2009).
Film Upírův pomocník vypráví příběh chlapce, který nevědomky rozbije dvě stě let staré příměří mezi dvěma soupeřícími klany upírů. Chlapec unikne z bezpečí své nudné existence a naplní svůj osud ve světě plném nočních můr. Nechte se vtáhnout do fantastického světa nepochopených šílenců a groteskních nočních bytostí. Čtrnáctiletý Darren byl stejný jako většina dětí z jeho sousedství. Potloukal se se svým nejlepším kamarádem, ze školy nosil dobré známky a většinou se držel od problémů v bezpečné vzdálenosti. Jednoho dne však se svým kamarádem narazí na podivnou kočovnou šou a od té chvíle se chlapec začne měnit. Vše se stane přesně v okamžiku, kdy ho upír Larten Crepsley promění v bytost, která žízní po krvi. Darren se stane neživým a připojí se ke kočovníkům a jejich atrakcím plným monstrózních kreatur, včetně hadího chlapce, vlkodlaka a vousaté dámy. Darren se sžívá se svou nově získanou silou ve světě plném temnoty a stane se cenným pěšákem mezi upíry a jejich smrtelnými protějšky. Podaří se jim z něj vysát zbytek jeho lidskosti?
ČSFD: 58 %

00.00 AXN sci-fi – Noc oživlých mrtvol (1968)
Hrají:  D. Jones, J. O"Dea, K. Hardman, M. Eastman, K. Wayne, J. Ridley ad.
Režie: G. A. Romero
Thriller USA (1968).
I po více než čtyřiceti letech zůstává Romerův celovečerní debut milníkem hororového žánru, filmem, který stále dokáže překvapit, šokovat a vyděsit i ty nejotrlejší diváky. Černobílý snímek natočený s neznámými herci působí jako dokument sledující osudy sedmi lidí, kteří najdou útočiště před živými mrtvými na opuštěné farmě. S příchodem noci roste počet zombií a situace je čím dál tím zoufalejší. Nakonec začnou hrdinové bojovat sami mezi sebou… Téma společnosti, která podlehne iracionálním silám, odráží obrovský společenský kvas v Americe na konci 60. let. Syrový účinek filmu pramení především ze způsobu, jakým Romero popírá konvence žánru a porušuje četná tabu, především v zobrazení krvavého násilí. Noc živých mrtvých započala celou novou éru filmového hororu a stala se jedním z nejpřelomovějších filmů všech dob.
ČSFD: 82 %

Úterý
03.15 HBO – Vlkodlak (2010)
Hrají: Benicio Del Toro, Anthony Hopkins, Emily Blunt, Hugo Weaving
Režie: Joe Johnston
Horor USA (2010).
Benicio Del Toro v hlavní roli ztvárňuje znepokojeného aristokrata, který se poté co zmizel jeho bratr vrací zpátky domů. Znovu se po letech odcizení setkává s otcem a vydává se najít bratrova vraha… a netuší jak děsivý osud jej potká.
Recenze
ČSFD: 61 %

Pátek
01.50 Prima Family – Země mrtvých (2005)
Hrají: S. Baker, D. Hopper, J. Leguizamo ad.
Režie: G. A. Romero
Horor USA/Kan./Fr. (2005).
Riley s hrstkou věrných bojují proti armádě zombie, která ohrožuje obyvatelstvo. Stojí proti nim také Kaufman, který si z tragické situace udělal výnosný obchod.
ČSFD: 63 %
 

Seriály:
Po-Pá
11.15 Prima Cool – Buffy, přemožitelka upírů; díly 2.04 – 2.08 (repríza následující den v 7.05)
Po-Ne
14.40 Prima Love – Čarodějky 4.22 – 5.06
Po
22.15 Prima Cool – Živí mrtví 1.04
02.10 Prima Cool – The Walking Dead 1.04 (orig.znění)
St
22.00 MTV Czech – Údolí smrti 1.09
Čt
23.55 ČT2 – Pravá krev 3.12

00.20 AXN – Cena za lidskost 2.11
Ne
18.30 AXN – Vlčí mládě 1.06

Poznámka: čas vysílání do 4.00 ráno uvádím jako předchozí noc, tedy např. pátek 1.50 je ve skutečnosti sobota brzy ráno :)

Zdroje: tvprogram.centrum.cz, tv.seznam.cz/