Rozhovor s redaktorem XII: Kometa

Představujeme Kometu, členku redakce, která pro Děti noci píše od loňského roku a specializuje se hlavně na paranormálky. Co nám v odpovědích na deset (pro všechny stejných) otázek o sobě prozradila?

Tak začněme zlehka, odkud jsi?
Od Hradce Králové. Přesněji z jednoho nepříliš vzdáleného městečka.

Čím se živíš / co studuješ v „civilním životě“?
Aktuálně jsem nezaměstnaný absolvent (potencionální zaměstnavatelé klidně piště). :D Jinak na mém posledním oficiálním papíře ze školy stálo něco o historických vědách.

Jak ses dostala k žánru SFFH?
Jako malé škvrně jsem ujížděla na ruských pohádkách. Mluvící vlk Šedivec (alternativa naší Lišky Ryšky), co sežere princovi koně a pak ho nosí na hřbetě, zase nemá tak daleko k vlkodlakům. Na druhém stupni základní školy moje spolusedící psala sci-fi. A v době střední školy mi na našich slezech půjčovala příběhy Jakuba Vandrovce, Zaklínače nebo svazky o Zeměploše. Mezi tím jsem hltala i jiné žánry, což dělám stále.

Vzpomeneš si ještě, kdy a jak jsi web Děti noci objevila?
Nějaký ten rok zpátky přes ABB (www.anitablakebooks.cz).

Zkus jmenovat tři knihy, které tě nejvíc ovlivnily.
Jen tři? Prodělala jsem Foglarovo období, mayovky, dívčí románky, klasickou červenou knihovnu, období detektivek od Francise a McBaina, špionážní období a teď mám na vzestupu fantasy. Ale stále mám slabost pro dobrou detektivku nebo čtivou romanci. Pokud budu hodně konkrétní, tak miluji humor knížek od Terryho Pratchetta, a Anita Blake mě donutila oprášit anglický jazyk a začíst číst anglické knížky – začátek byl utrpení, ale stálo to za to.

Tvé tři nejoblíbenější filmy/seriály?
Nejsem zrovna televizní typ, ale ze seriálů Merlin. Z filmů Indiana Jones, Star Wars, Na vlásku, X-Men: First Class, Avengers…

Jak moc potřebuješ ke svému životu hudbu a co nejradši posloucháš?
Muziku poslouchám hlavně při řízení auta. Spíš mě zaujmou jednotlivé písničky než žánr nebo interpret. Jinak mě zatím nezklamali Enya, Rednex, Daniel Landa a Kabáti.

Co tě na webu Děti noci nejvíc zajímá, co tě tu drží?
Knihy. Novinky. Zajímavosti. A poznala jsem tu zajímavé a milé lidi.

Co ti web dal či vzal?
Vzal mi iluze, že psát recenze je snadné. Není. Rozšířil mi obzory.

Co čekáš, že se na webu změní za 5 či 10 let? Bude tu ještě? Budou se o
tuto tématiku lidé stále zajímat?

Přála bych si, aby webu vydržel léta a léta. Myslím, že bude, ale netuším v jaké technické a programové formě. Nevěřím tomu, že by pro skalní fanoušky pár desetiletí něco znamenalo.

Články redaktorky