Otázky na Joe Manganiella

HBO umožnilo fanouškům seriálu True Blood, aby poslali své dotazy na Joe Manganiella, jenž v seriálu ztvárnil vlkodlaka Alcida, a 20. srpna 2012 Joe na dotazy odpovídal. Pár z nich jsem vybrala a přeložila.

Díky Joe Manganiellovi, že se k nám připojil. Hodně dotazů, které jsme obdrželi, byly nabídky k sňatku! Co na to říkáš?
Jsem polichocen!

Máte některé stejné povahové rysy jako Alcide? Nebo jak se vyvíjí jeho postava, mění se i povahové rysy?
Oba vrčíme, jíme spoustu masa, a oběma nám říkají, že naše tělo je horké na dotek. Celý můj život mi lidé říkali, že jim připomínám vlka.

Říká se, že fanoušci občas žádají herce, kteří hrají upíry, aby je kousli. O co nejdivnějšího požádali fanoušci vás? A vyhověl jste požadavku?
Fanynka mě požádala, zda bych ji neolízl, protože vlkodlačí sliny hojí zranění. Neudělal jsem to. Také dostávám spoustu žádostí, abych zavrčel.

Jsem ráda, že dostáváte více prostoru v True Blood. Bylo na čase. Zajímá mě, jaké plány máte do budoucna jako herec?
V současnosti se připravuji na nový film Davida Ayera Breacher s Arnoldem Schwarzeneggerem, Samem Worthingtonem a Terrencem Howardem. Začneme natáčet v říjnu. Taky se vrátím jako Brad na poslední řadu Jak jsem poznal vaši matku a měl bych brzy natáčet temnou komedii s Jasonem Sudekisem a Rose Byrne zvanou Tumbledown… Mám v plánu ještě další film, ale je brzy o tom mluvit.

Četl jste knižní sérii Pravá krev? Jak byste srovnal Alcida z knih a ze seriálu? Kterému dáváte přednost?
Myslím, že ke konci páté řady Alcide posílí svou pozici více než v knihách, což jsem moc rád. Jsem také nadšený z natáčení s Robertem Patrickem. Myslím, že náš vztah je více do detailu propracován než v knihách, a bylo úžasné s ním hrát.

Jaká je vaše oblíbená Alcidova scéna?
Myslím, že ta s Debbinými rodiči v hotelu vyšla skvěle. Jinak má rád všechny scény, kde Alcide někomu nakope prdel nebo je romantický.

Viděla jsem hodně fotek, na nichž je poznat, jak vás otravují paparazzi. Jak se vyrovnáváte se slávou? Je to jiné, než jste čekal?
Můj život daleko převýšil má očekávání… tohle přesně jsem chtěl… ale paparazzi nejsou mí přátelé. Jsou to paraziti, kteří profitují na tom, že narušují soukromý život jiných. Chápu, že je to jejich práce, ale nemám je rád.

Sledujete seriál v neděli večer jako všichni fanoušci?
Sleduji. Seriál má široký záběr, hodně zápletek… Nevidím, jak natáčí druzí, takže je fakt radost sledovat, s čím přišli… Byl jsem fanouškem seriálu, než jsem se do něj připojil, takže tak.

Hrajete své kaskadérské kousky? Co je nejobtížnější na roli Alcida?
Dělám sám hodně svých kaskadérských kousků, obzvlášť souboje. Bývají to drsné dny, stěží udržím otevřené oči, když jedu další den ráno domů po celonočním natáčení, pak ze sebe smyju všechnu tu špínu a krev a probudím se další den celý rozlámaný… Ale kdybych tu práci nemiloval, tak bych to nedělal.

Co by fanoušky překvapilo, kdyby o vás věděli?
Jsem velice vybíravý, co se týče hudby, což o sobě prozrazuji, když zveřejňuji písně dne na twitteru… Ale jsem také velkým fanouškem umění… Chodím na výstavy a do muzeí… nebo na živé koncerty.

Scéna, v níž Eric zhypnotizoval Alcidea, mi přivedla záchvat smíchu, a stejně tak scéna, kdy štěkáte jako psi. Musela být tato scéna natáčena hodněkrát? Vsadím se, že jste se nemohli přestat smát.
Většina scén se natáčí mnohokrát a ano, štěkali jsme a křičeli jsme bláznivě na sebe celou dobu. Až jsem se divil, že se podařilo to natočit alespoň jednou dobře, aniž bychom nepukli v půlce smíchy. Celou dobu jsme se smáli. Při té hypnóze jsme se také svíjeli smíchy.

Čao, Joe. Bydlím teď v Neapoli. Z které části vaše rodina pochází?
Čao! Rodina mého otce je z Avellina, což je na okraji Neapole, odtud pochází jméno Manganiello. Druhá půlka jeho rodiny je z Messiny. Má matka má rakouské, německé a arménské kořeny.

Setkal ses se zvířetem, které tě hraje jako vlka? Jaké to je, hrát nadpřirozenou postavu? Je obtížné natáčet scény s proměnou?
Ano, jeho jméno je Thunder. Je to plnokrevný severoamerický timber vlk. Líbí se mi hrát vlkodlaka. Scény přeměny jsou sranda, protože jste nahý a zabere to spoustu přípravy. Je to práce navíc, ale mám ji rád.

Navázal jste vztah s vlkem, s nímž hrajete?
Ano, má mě rád, nechá mě se pohladit a vzít ho na procházku.

Před pěti lety – očekával jste, že budete tam, kde jste dnes?
Doufal jsem, že budu… ale neočekával jsem tohle. Nemohl bych si vysnít lepší roli v lepším seriálu, který by posunul mou kariéru, a rozhodně jsem nemohl čekat tak velkou odezvu fanoušků a lidí z byznysu. True Blood mi změnilo život.

Další otázky a odpovědi můžete nalézt na webu HBO.