Nové knihy za únor 2012

V únoru se na knižní pulty dostal poslední díl Stefanových deníků, čtvrtý díl Olivera Nocturna, druhý díl Temného anděla, Šerochodec Kat Richardson, Kadreyho Aloha z pekla i Povolání – Zaklínačka Olgy Gromyko.

Richard Kadrey: Sandman Slim 3 – Aloha z pekla

V LA vůbec není všechno jak má být. Lucifer se vrátil do nebe, Bůh si vybral dovolenou a šílený zabiják vyhlásil válku peklu i nebi. V takové situaci může Stark udělat jen jedinou věc – vrátit se tam, kde to všechno začalo, na místo, které doufal, že už nikdy neuvidí. Do pekla.
A to je jen první krok ve skoro zaručeně sebevražedném plánu na záchranu jeho dávno ztracené lásky, zastavení nepříčetného sériového vraha a zabránění peklu a nebi, aby se navzájem zničily – případně byly zničeny démonickými kissi.
Sandman Slim už dokázal nemožné. Ale tohle vidí i on krajně pesimisticky. A to je jen začátek.
Pohroužit se do románů Richarda Kadreye není pouhé čtení, je to spíš jako naskočit si na horskou dráhu a ujíždět rychlostí 150 km/h punkovým podsvětím Hollywoodu rozšířeným o magický rozměr a mít za průvodce neodolatelně úžasného chytrolína. Aloha z pekla je od začátku do konce chytrý, temný, akcí napěchovaný příběh, od kterého se nedokážete odtrhnout.

Originální název: Aloha from Hell
Vydal: Polaris; 2012
Překlad: Petr Caha
Vazba: pevná
304 stran / 319 Kč

Ukázka
Koupit knihu
 

Kat Richardson: Šerochodec

Harper Blaineová pracuje jako vcelku bezvýznamný soukromý detektiv. Poté, co jednoho dne odhalí drobný podvod, je nečekaně brutálně napadena a útok nepřežije. Přesněji řečeno, zůstane mrtvá pouhé dvě minuty.
Když se Harper probere v nemocnici, začne se cítit trochu… zvláštně. Vidí věci, které nedokáže popsat jinak než jako podivné: siluety vystupující z šedého mlžného oparu, vyceněné zuby, řvoucí obludy. Harper ale nepřišla o rozum.  Její "smrt" ji přeměnila v Šerochodce. Nyní se dokáže pohybovat mezi naším světem a záhadnou přechodnou zónou, kde se vyskytují děsivé, nevysvětlitelné věci. Tento nový dar (nebo snad kletba?) ji vtahuje do světa upírů a duchů, magie a čarodějek, nekromantů a artefaktů zla…

Originální název: Greywalker
Vydal: Fantom Print; 2012
Překlad: Petra Kubašková
Vazba: pevná
288 stran / 259 Kč

Ukázka
Koupit knihu
 

Olga Gromyko: Povolání – Zaklínačka

Fantasy dobrodružství o mladé zaklínačce, která se umí ohánět lépe slovy než mečem a dar použití magie dostala snad od všech sudiček.
Volha Redná, osmnáctiletá studentka praktické magie, dostane za úkol vydat se do upírského panství a zjistit, co je pravdy na hlášení o tamním výskytu krvelačného netvora. Podivné je, že takovým úkonem byla pověřena právě ona, ne nějaký jiný, zdatný zaklínač. Navíc prostředí plné upírů není právě ideálním místem pro mladou dívku… Hlavní hrdinka má ovšem dvě silné zbraně: talent pro magii a ostře nabroušený jazyk. Nezalekne se skoro ničeho – ani partičky nabroušených upírů, ani podivné příšery, která ji chce sežrat, ani protivného profesora. Snad jen ta zápočtová práce, co musí napsat, jí dělá vrásku na čele.
Humorná fantasy o drzé mladé zaklínačce je napsána svižným jazykem, čtenáře snadno zaujme a pobaví. Sympatická hlavní hrdinka je nosným pilířem celého příběhu, vyšperkovaného vtipnými dialogy a dobrodružnou zápletkou. Nejedná se o následovnici ani Harryho, ani Geralta… je tu prostě Volha.

Vydal: Zoner Press; 2012
Překlad: Pavel Weigel
Obálka: Roman Kýbus
Vazba: pevná
223 stran / 259 Kč
 

Meredith Ann Pierceová: Temný anděl 2 – Přes Moře písku

Aeriel zlomila prokletí vampýra Irrylatha a vrátila mu jeho lidskou podobu. Ve snech ale Irrylatha stále pronásleduje bílá čarodějnice, a tak se Aeriel vydává na dlouhou pouť, aby získala odpověď na tajemnou hádanku a našla šest kouzelných chrličů. Bude dost silná na to, aby bílou čarodějnici jednou pro vždy přemohla?

Vydal: Albatros – CooBoo; 2012
Překlad: Dana Stuchlá
Vazba: pevná
256 stran / 249 Kč

Ukázka
Recenze
Koupit knihu
 

Kevin Emerson: Oliver Nocturno 4 – Lovec démonů

Oliver a jeho bratr Zlocius k sobě nikdy neměli blízko, ale v poslední době se vztahy mezi nimi ještě zhoršovaly. Ovšem když je nalezen zavražděný člověk a stopy vedou k jaguárovi, který utekl ze zoo – a do nějž se kritické noci přímo před Oliverovýma očima vtělil jeho bratr – začíná se Oliver o Zlociuse bát. Vraždění pokračuje a Zlocius nechodí domů, a tak Oliver zahájí nebezpečné pátrání – pátrání, jež odhalí mnohé nečekané souvislosti… a při němž je v sázce víc, než je Oliver ochoten ztratit.

Originální název: Oliver Nocturno – The Demon Hunter
Vydal: Albatros – CooBoo; 2012
Překlad: Emílie Harantová
Vazba: pevná
240 stran / 249 Kč

Recenze
Koupit knihu
 

Stefanovy deníky 3 – Prokletí

Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky. Stefan opustil New Orleans a odjel do New Yorku. Slíbil si, že se už nikdy nebude živit lidskou krví, a začal být znovu šťastný. Když už si ale myslí, že konečně opustil svou minulost, zjistí, že před bratrem nikdy nemůže uniknout. Damon má pro oba upíří bratry velké plány, ať se to Stefanovi líbí, nebo ne…

Originální název: Stefan"s Diaries – The Craving
Vydal: Fragment; 2012
Překlad: Milena Hordinová
Vazba: brožovaná
224 stran / 199 Kč

Ukázka
Recenze
Koupit knihu