Soutěž o knihu Bouřková fronta

Nakladatelství Triton nám věnovalo do soutěže nové vydání první knihy o čaroději Harrym Dresdenovi, román Bouřková fronta, který vychází právě dnes. Pošlete nám odpovědi na soutěžní otázky a kniha může být třeba zrovna vaše.

HARRY DRESDEN – ČARODĚJ
 
Nacházení ztracených věcí. Paranormální pátrání.
Porady a konzultace. Ceny rozumné.
NEDĚLÁM
Nápoje lásky, Prokletí na věky, Večírky ani jiné zábavné akce.

Anotace:
Harry Dresden je v tom, co dělá, ten nejlepší. No, technicky vzato, je to ten jediný, kdo to dělá. Takže když má Chicagské policejní oddělení nějaký případ, který je za hranicemi možností nebo tvůrčích schopností smrtelníků, přijdou si k němu policisté pro odpovědi. „Každodenní“ svět je totiž vážně plný podivných a magických věcí – a většina z nich s lidmi nevychází zrovna nejlíp. Pak nastupuje Harry. K tomu, abyste chytili – no, to je jedno – potřebujete čaroděje.

O sérii:
Bývalý soukromý detektiv Harry Dresden se dnes živí v prostředí současného Chicaga jako čaroděj. Mezi jeho časté zakázky patří hledání ztracených předmětů, různé druhy paranormálního vyšetřování, konzultační a poradenská práce, to vše za rozumnou cenu. Občas se mu soukromá praxe příliš nevyplácí, ale nakonec se vždy objeví nějaký ten problém s duchy, upíry či jinými projevy nespokojeného nadpřirozena. Série je napsána odlehčeným, mnohdy akčním stylem a díky tomu si rychle našla vzrůstající počet příznivců. Klasické schéma americké detektivky drsné školy (kde detektiv zpustlého zevnějšku oplývá černým humorem, je věčně bez peněz a každou chvíli dostane přes hubu) se Butcherovi podařilo dovedně zkombinovat s atributy městské fantasy.
 

Soutěžní otázky:
1) Jak se jmenuje domácí duch bydlící s Harrym?
2) Který herec ztvárnil Harryho Dresdena v seriálu Dresden Files?
3) Kolik románů o Harrym Dresdenovi v originále už vyšlo?
4) V kterém městě provozuje Harry svou živnost?
5) Kdo kreslil originální obálky k sérii Harry Dresden?
6) Který známý herec namluvil většinu knih v originále pro audioverzi?

Odpovědi na soutěžní otázky posílejte do 27. 3. 2012 na e-mail soutez@deti-noci.cz, do předmětu napište "soutěž Bouřková fronta" a nezapomeňte uvést své jméno a adresu, kam vám knihu v případě výhry máme zaslat. Omlouváme se, ale z důvodu výše poštovného do zahraničí rozesíláme knihy jen na území České republiky. Ze správných odpovědí bude vylosován jeden výherce.