Spisovatelé vycházející v nakladatelství Levné knihy

Současnému trendu upíří literatury se přizpůsobilo i nakladatelství Levné knihy a na český a potažmo i slovenský trh přineslo v posledních dvou letech několik méně známých romantických upířích sérií, jejichž autory vám nyní představujeme.

MARIO ACEVEDO

Narozen v El Pasu v Texasu, strávil dětství v Novém Mexiku, Kalifornii a Mexiku. Vystudoval státní univerzitu v Novém Mexiku a nastoupil do armádní pěchoty. Později v armádě létal s útočným vrtulníkem. V civilu pracoval jako  inženýr a učitel umění. Má dva syny.
Žije a píše v Denveru v státě Colorado. Od roku 2005 vzniklo pět knih ze série o americkém válečném veteránovi a soukromém nemrtvém detektivovi Felixi Gomezovi a jedna grafická novela.

Felix Gomez
1. Nymfomanky z Rocky Flats (v LK 2011)

 

RAVEN HART

Pod jménem se ukrývá Susan Gogginsová, novinářka, zapisovatelka a po většinu své pracovní kariéry autorka technických příruček. Později přešla na psaní romancí pro Harlequin. Časem si kromě milostných příběhů oblíbila i horory a zcela ji učarovali upíři od Anne Rice.
První dvě knihy ze série Upíři ze Savannah (Vábení krve a Tajemství upíra) napsala ve spolupráci s Virginií „Gin“ Ellisovou. Společnou tvorbu ukončila smrt Gin Ellisové v roce 2006.

Upíři ze Savannah
1. Vábení krve (v LK 2011)
2. Tajemství upíra (v LK 2011)

 

ALEXANDRA IVY

Pod vlastním jménem Deborah Raleighová publikovala přes třicet tři knih.  Inspirovaly ji knihy Victorie Holtové, Jane Austenové, Agathy Christie a J. R. R. Tolkiena. Je vdaná a vychovává dva pubertální syny. 
První díl ze série Strážci věčnosti (Guardians of Eternity) vyšel v roce 2007. Zatím má autorka má na kontě jedenáct dílů, z nichž některé jsou součástí různých sbírek (8. díl Taken by Darkness – sbírka Yours for Eternity,  9. díl Darkness Eternal – Supernatural, 10. díl Where Darkness Lives – The Real Werewives of Vampire County).
Sedmý díl Devoured by Darkness vyjde v LK pravděpodobně v první polovině roku 2012 a jedenáctý díl Bound by Darkness vyjde na konci roku 2011 v originále. Autorka na rok 2011 chystá i knihu My Lord Vampire: Immortals Rogues.

Strážci věčnosti
1. Zrození temnoty (v LK 2011)
2. V objetí temnoty (v LK2010)
3. Chuť temnoty (v LK 2010)
4. Odhalená temnota (v LK 2010)
5. Rozbouřená temnota (v LK 2011)
6. Za hranicí temnoty (v LK 2011)

 

JILL MYLES

Žije v Texasu a od dětství je nevyléčitelně romantická. Po zhltnutí stovek, romancí, knih o mytologii a archeologických tlustopisů, se rozhodla pro vlastní tvorbu. Píše i pod pseudonymem Jessica Clare a  Jessica Simsová (Beauty Dates the Beast v roce 2011).

První díl ze zatím třídílné série o sukubě Jackie Brightonové  je z roku 2009. Kromě toho stvořila několik e-booků ze světa Jackie (Foreplay, Zane´s Tale…) a další (Shimmerlight, Wicked Games, Zombie Fairy Tales…). 

Deníky sukuby
1. Páni mají radši sukuby (v LK 2011)
2. Sukuby to rády horké (v LK 2011)

 

SHELLY LAURENSTON

Původem z newyorského Long Islandu. Přestěhovaná na Západní pobřeží s mnoha slunečnými dny, zdravým jídlem a spousty mužů bez košile.
Pod fiktivním jménem G. A. Aiken píše sérii Dragon Kin. Kromě série Pride (zatím sedmidílné) napsala  Magnus Pack (tři díly) a Gathering (zatím jeden).

Pride
1. Lví hříva (v LK 2010)
2. To zvíře v něm (v LK 2010) – obsahuje 2 příběhy.

***

Zdroj: http://www.fantasticfiction.co.uk,
http://www.marioacevedo.com,
http://www.ravenhartbooks.com,
http://www.alexandraivy.com,
http://jillmyles.com,
http://www.shellylaurenston.com,
http://www.levneknihy.cz

Na seriálu článků o knihách vycházející v LK se bude anotacemi knih a náhledy obálek podílet Cukýna a recenzemi a přehledem autorů Kometa.