Moje knihovnička – Renča

Jak už jsem se několikrát zmínila, nejsem nijak velký sběratel knih, tedy to, co mi leží v knihovně, je jen malá část knih, které jsem přečetla. Hodně knih posílám znovu do oběhu, ať už prodejem, darovaním či půjčováním kamarádům.

Moje knihovnička je jedna prosklená skříňka se dvěmi, no spíše třemi řadami knížek za sebou. Pro účely focení jsem z ní prostřední naházenou řadu vytáhla a do popředí naskládala upírské knihy (až na výjimky), pak je odložila a naskládala do popředí řadu prostřední a část té zadní, což jsou víceméně ostaní knihy žánru SFFH, historické romány, ženské romány a thrillery. V pozadí pak ještě zůstaly už jen nezajímavé věci, jako pohádky, učebnice atd.

Ve vrchní řadě stále přibývají urban fantasy z Fantom Printu, v rohu na mne zatím čeká nedočtená Kayova Fionavara (mám za sebou jen Letní strom, a nechytlo mne to tak, abych hned četla dvojku, ale měla bych brzy, jinak to zapomenu) a vedle ní nedávno přečtený, úžasný Sen Ockerwee. V protějším koutku hrdě stojí zřejmě nejlepší upírská kniha loňského roku Ať vejde ten pravý.

Prostřední poličku zabírají mé oblíbenkyně Petra Neomillnerová a Laurell K. Hamiltonová. Bratrstvo jsem po třech dílech přestala v češtině číst, podobně je to s Larou Adrian. Vlastně dvojitě (v AJ i češtině) už čtu jen Anitu a Mercy. Krevní pouta jsem taky měla přečtená v originále, ale ta česká už v knihovně neleží, celou sérii jsem prodala.

Na spodní polici je komplet o Vladu Draculovi od Jenny Nowak, jedna z mála sérií, do které občas znovu nakouknu. Na té boční hromádce je moje první kniha přečtená v AJ, Eclipse od Stephenie Meyer, pod ní britské vydání 19. dílu Anity – Bullet. Přechod od Justina Cronina je skvělý příběh s krásnou obálkou jako bonusem. Škoda že si autor s pokračováním dává tak načas.

Z druhé fotky je na první pohled patrné, že se v ní nacházejí knihy staršího data vydání, na vysoké jsem totiž hodně obíhala antikvariáty. V té době jsem četla jednak knihy o mafii a špionážní thrillery (Ludlum, Morrell, Sheldon), jednak historické romány. Jackie Collinsovou jsem četla někdy na střední. Většinu jejích knih jsem měla půjčených z knihovny, další už jsem prodala, ale sérii o Lucky si tak nějak z nostalgie stále nechávám. Díky prvnímu dílu Šance jsem se dostala ke knihám o mafii – jak faktickým, tak k beletrii. Na Puzova Kmotra nedám dopustit.

Paní spisovatelka Ludmila Vaňková mému knižnímu vlastnictví dominuje, ona píše úžasné historické romány, kterým vděčím za to, že jsem se začala více zajímat nejen o českou historii, ale třeba i o francouzskou, anglickou a italskou. Poslední roky to ale flákám kvůli žánru SFFH.

Na spodní polici už jsou knihy novější a řada z nich na přečtení ještě čeká. Jsem ráda, že se v Tritonu poměrně rychle povedlo vydat trilogii Černých drahokamů Anne Bishopové. Četla jsem i další autorčiny knihy v originále, ale už nebyly tak dobré jako tohle. Poslední člověk byla zřejmě moje první přečtená sci-fi kniha někdy před cca 20 lety, nedávno pořádali výprodej starých knih u nás v knihovně, tak jsem si ji za 5 korun pořídila :)

Čím dál víc čtu ale knihy v elektronické čtečce, domácí prostor na knihy jednak není nafukovací, jednak se čtečka + paměťová karta snadněji stěhuje.

Některé z vystavených knih nabízím v bazaru.

P.S. A to se Axia bála, že se moc rozepsala, co si asi myslí o mně?