Cirkus prokletých – nové vydání

Zajímavosti / 7.10.2011 /

Nakladatelství Epocha převzalo v letošním roce od Tritonu vydávání knižní série Anita Blake autorky Laurell K. Hamiltonové, čímž by se mělo uspíšit vydávání dalších pokračování. Epocha přináší do série také velkou změnu obálek, která započíná právě nově vydávaným Cirkusem prokletých v pevné vazbě!

Anotace:
Anita Blakeová žije ve světě, kde jsou upíři, zombie či vlkodlaci běžnou součástí společnosti. Živí se jako oživovatelka zombií a zákonná popravčí upírů. Pomáhá také policii při vyšetřování nadpřirozených trestných činů, což se však občas kříží s jejím soukromým životem.
Stává se totiž součástí nejen milostného, ale i mocenského trojúhelníku, jehož další dvě strany tvoří vnitřně rozervaný alfa vlkodlak Richard a neskutečně okouzlující a vlezlý upíří vládce města Jean-Claude.
Anita považuje svou sebeúctu za důležitější než vlastní život, dokonale rozumí zbraním, čelí čarodějnicím a ghúlům, zdivočelým lykantropům i najatým zabijákům, v milostných vztazích však často neví, má-li dát přednost vlkodlačímu vytí či upířím špičákům…

Citát na obálce:
„Nechodím s mrtvolami. Člověk musí mít nějakou sebeúctu.“

Recenze Cirkusu prokletých

Ukázka z knihy

Citáty z knihy:

„Jestli jste mě přišel urážet, tak vypadněte z mé kanceláře. Jestli chcete řešit obchodní záležitosti, tak řekněte, oč jde, a pak vypadněte z mé kanceláře.“ (str. 8)

Ruebens se zastavil na prahu a zasyčel na mě: „Jsi ohavnost před tváří Boží.“
„Bůh i s tebou,“ odtušila jsem s úsměvem. (12)

Dolph: „Jsi si jistá, že Vládce města bude ochoten s tebou mluvit?“
„Jo.“ Problém s Jean-Claudem není se k němu dostat, ale vyhnout se mu. (19)

Nechat chlupatou kouli, aby mi šéfovala, to není moje představa o vlastnictví psa. Jestli si kdy znovu pořídím psa, tak já tady budu pán, jinak to jeden z nás dvou nepřežije. (22)

Provinilost je úžasný zdroj motivace. (26)

Měla jsem hlad a párky v těstíčku skvěle voněly. Mám se nejdřív najíst, nebo nejdřív obvinit Vládce města z vraždy? Muka volby. (30)

Kdybych tuhle místnost stavěla, kam bych umístila vnitřní dveře? Odpověď: naproti těm prvním. Odhrnula jsem závěsy. Dveře tam byly. Jak prosté, milý Watsone. (35)

Anita: „Ježíšikriste, to jsou všichni upíři, kterým je přes dvě stě, takoví zvrhlíci?“
„Mně je taky přes dvě stě,“ ozval se Jean-Claude.
„Vzdávám se.“ (38)

Anita: „Sadistická mrcho.“
Jasmína: „Ano, to přesně jsem.“
Ježíšikriste, někoho prostě nemůžete ani urazit. (40)

Jean-Claude: „Nemůže se vzdát, ma petite, jinak bys získala Jasmínino tělo, pokud ne její srdce.“
Anita: „Nestojím o její tělo. Nestojím o ničí tělo.“
Jean-Claude: „Ale no tak, to přece není pravda, ma petite.“ (42)

Lidští poskoci jednoho upíra mě ocejchovali. Mysleli si, že je to vtipné. Smáli se jen do té doby, než jsem je zabila. (46)

Odhadovala jsem, že jsem mimo dosah, ale jistá jsem si nebyla. Jak velká je bezpečná vzdálenost od hada většího než náklaďák? O dva státy dál? Nebo o tři? (52)

Anita: „Čeho se bojíš?“
Richard: „Letadel, pistolí, velkých dravců a vyšších upírů.“
Anita: „Souhlasím se dvěma ze čtyř.“ (69)

Chytrý hezký středoškolský učitel přírodovědy, má vystudovanou supernaturální biologii, co víc bych si mohla přát? Nechte mě chvilku přemýšlet a já na něco přijdu. (70)

Přátelit se s Edwardem je jako přátelit se s ochočeným leopardem. Můžete ho hladit a zdá se, že vás má rád, ale hluboko v duši dobře víte, že kdyby byl jednou dostatečně hladový nebo dostatečně rozzuřený, tak by vás zabil. (78)

Nikdy nevěřte tomu, že se upír napije jenom trochu. Že to nebude bolet. To je jako věřit, že váš partner toho včas nechá. Jen mu důvěřujte. Jo, jasně. (96)

Bože, prosím, ať nemusím zvracet. Snažili jste se někdy na někoho mířit pistolí, když se přitom můžete vyzvracet z podoby? Jde to setsakra mizerně. (110)

Anita: „Kromě školních bitek jsi někdy zažil násilí?“
Larry: „Chodím na rockové koncerty.“ (126)

Nejsou zvyklí, že na ně někdo střílí. Chudáčci malincí. (132)

Některé věci jsou důležitější než fyzické přežití. Musíte pak být schopni podívat se sami sobě do tváře v zrcadle. (141)

Jsou jenom dva druhy lovců upírů: schopní a mrtví. (153)

Nikdy jsem nepochopila, proč by si naprosto zdravý člověk nemohl sám otevřít dveře. Obzvlášť dveře od auta, kde musí muž obejít celé auto a žena jenom sedí a čeká jako… tvrdé Y. (163)

Trošku mu (Bertovi) narůstá břicho od příliš vydatného jídla a nedostatku pohybu, ale v obleku za sedm set dolarů se nesl obstojně. Za ty peníze by v tom obleku měl jít schovat i Tádž Mahál. (174)

Ve dvaceti jsem znala všechno. Další rok mi trvalo, než jsem pochopila, že nevím nic. Pořád ještě se snažím něčemu přiučit, než mi bude třicet, ale poněkud nestíhám. (175)

Zatoužila jsem mu (Bertovi) ten škleb smazat z obličeje pěstí. Odolala jsem. Kdo říká, že se nedokážu ovládat? (179)

Světla zhasla a já zůstala v naprosté tmě spolu s vyšším upírem, lamií a třemi nepřáteli. Dneska nemám nijak skvělý den. (207)

Vyrazím si mozek o nějaký stalaktit nebo spadnu do nějaké bezedné propasti. No dobrá, možná ne bezedné, ale jestli spadnu nějakých deset metrů, tak ani nemusí být bezedná. Mrtvý je mrtvý tak jako tak. (209)

Riskovat utopení nebo zůstat a buď se nechat zabít lamií, nebo zotročit upírem. Muka volby. (216)

Vypotácela jsem se na okraj silnice, pokrytá šedým blátem, oslizlá, promáčená na kost. V podzimním vzduchu jsem se třásla zimou. Nikdy mi nebylo líp. (217)

„Bez tebe by tenhle svět byl mnohem méně zajímavý.“ Hlas měl neutrální, bez emocí. Jako by tu vůbec nebyl. Přesto to byla poklona. Od Edwarda to byla velká poklona. (219)

Proč nejsem šťastnější, že jsem se zbavila Jean-Clauda? Proč jsem si neoddechla, že už nejsem ničí lidská služebnice? Protože mi bude chybět? Hloupost. Nesmysl. Pravda. (257)

Většina žen si stěžuje, že už nezbývají žádní svobodní heterosexuální muži. Mně by stačilo potkat nějakého, který je jenom člověk. (259)

Komentáře: 22

 • Renča 7.10.2011na0.00

  Myslím, že obálka se povedla. Je hodně výrazná, takže by mohla přilákat k sérii i nové čtenáře :)

 • Axia 7.10.2011na0.00

  Ano. Vybrat modelku na Anitu bylo poměrně těžké, vybírali jsme z několika modelek a několikrát se přefrocovalo, ale Richard byl jasný od začátku. A Lukášova grafika je prostě skvostná. A odznak Lovce upírů, což je dílo grafičky Zuzky, jsme sice také vybírali naněkolikrát, ale nakonec se myslím také povedl :-) Možná to bude znít až příliš vznosně, ale tohle je skvělý začátek nové éry Anity u nás.

 • Renča 7.10.2011na0.00

  Vybírat "Anitu" muselo být těžké, to je jasné, každý ji vidí trochu jinak :)
  Jsem ráda, že je na obálce velkým to "Anita Blake", protože název série a jméno autorky často řekne čtenářům víc, než názvy jednotlivých dílů.

 • Axia 7.10.2011na0.00

  S tím naprosto souhlasím. Mnoho čtenářů ví, že Anita existuje, ale ještě žádnou knihu z této série nečetli. Kdyby mě tehdy v 2007 nezaujal název Rozesmátá mrtvola, kvůli těm nemocničně bílým a nicneříkajícím obálkám bych po ní nesáhla. Tahle má atmosféru.

 • Axia 7.10.2011na0.00

  Omlouvám se, jsem z té obálky nadšená a pořád o ní básním. Už mlčím :-))

 • Renča 7.10.2011na0.00

  Jsem hlavně zvědavá, jak bude vypadat model Jean-Claudea :)

 • Axia 7.10.2011na0.00

  Tak JC byl nejtěžší, ale myslím, že také máme perfektního :-) Jen nevím, jak je teď pořadí pro starší díly na přebal. Na obálce Kolena, které je další v pořadí po Motejlovi, JC také nebude.
  Teď se ale dělá obálka pro Motejla. Dorka, fotografka, našla muže, který je jako Edward perfektní. Ta ženská má na tohle oko. Možná to bude tím, že sérii také četla :-))

 • Katyně 7.10.2011na0.00

  Takže Modrý měsíc je poslední díl s tou klasickou bílou obálkou? Já jsem si myslela, že v těch obálkách budou pokračovat…

 • Axia 7.10.2011na0.00

  Ne, naštěstí ne.

 • Axia 7.10.2011na0.00

  I když samozřejmě se najdou tací, kterým se líbí, např. tedy tobě. Ale Anita potřebovala jít dál.

 • Miss Utahraptor 7.10.2011na0.00

  Mě se taky víc líbily původní obálky. Ne, že by to byla nějaká mistrovská díla, ale vnímala jsem je spíš jako tematické obrázky, než ilustrační foto.
  Nemám rád, když mi obálka podsouvá už hotovou podobu postavy- zpravidla to neodpovídá mé představě a to mě ohromně vytáčí, protože to pak pro mě prostě není "ta dotyčná osoba".

 • Katyně 7.10.2011na0.00

  Miss Utahraptor: Naprosto souhlasím:-)

 • Axia 7.10.2011na0.00

  Nj, člověk se nemůže zavděčit všem. Tak ty knihy nekupujte kvůli obálkám, ale kvůli příběhu. Na všem se totiž může najít něco pozitivního :-)

 • Cukýna 7.10.2011na0.00

  Já jsem ze změny naprosto uchvácená a nadšená.

 • darkwitch 7.10.2011na0.00

  Ta nová obálka je super… co mám dělat já ji chci, ale cirkus už mám dvakrát… že bych rozšířila obzory místní knihovně :D

 • Zuzka 12.10.2011na0.00

  Ráda bych věděla jestli Epocha vydá v novém všechny už vyšlé díly. Ať vím jestli mám s nákupem posečkat .. i když už mám všechny přečtené, půjčené od kamáradky, chci si celou sérii koupit pro sebe :)

 • Renča 12.10.2011na0.00

  Epocha má v plánu nově vydat všechny již vyšlé díly, ale nebude to najednou. Bude to postupný proces, který se zhruba řídí tím, jak moc ještě je na knižním trhu těch starších vydání. Příští rok vyjde Krvavé koleno a možná i Kavárna šílenců.

 • Zuza 12.10.2011na0.00

  Chci se zeptat,nevím kde jsem to četla,ale prý kdo bude chtít,tak když jim dá starý díl.Díl s novou obálkou dostane za poloviční cenu, je to pravda?

 • Axia 17.10.2011na0.00

  Zuza: ano, je. Veškeré informace budou na konci října na stránkách Epochy, potažmo poté i na Anitích stránkách anitablakebooks.cz

 • Muireann 26.10.2011na0.00

  Bohužel musím souhlasit s pár příspěvky nahoře.. mne naopak přilákala ta bílá obálka, která svítí na všechny strany a tím pádem se v regálech krásně hledá.. ta nová je také velice pěkná, ale jak už bylo zmíněno..dávat postavám tváře dokud není filmové zprácování(proboha jen ať není) je alespoň u mne divné a fantazii omezující. "Moje" Anita prostě vypadá poněkud jinak, stejně tak i Richard (mimochodem žiju v tom, že Richard má dlouhé vlasy a ne takto nakrátko střižené). Ale dost bylo kritiky, každá změna je krok dopředu, doufám, že Vám plán přilákat více fanoušků vyjde :) a doufám, že co se trojky týče opravíte ty hloupé chyby, které tam předchozí překladatelé udělali :) (aspoň mám pocit, že to bylo v tomto díle, kde z Nikolaos udělali muže a z Anity Alici :D)
  Jen si ještě neodpustím nakonec jednu otázku: V měkké vazbě tedy knihy vydávat nebudete? Tak nějak mi přirostly k srdci v

 • Renča 27.10.2011na0.00

  To jsou otázky na Epochu a ne na náš web, ale víme, že v brožované vazbě už knihy vycházet nebudou, a že nové vydání bylo znovu redigováno, i když ten díl s mnoha chybami, který asi myslíš, byla Kavárna šílenců, ale i ta poté vyšla znovu opravena již v Tritonu.

 • Karmyn 1.11.2011na0.00

  Mě se nové obálky líbí,líbily se mi ale i ty přechozí. Důvod proč já začala číst Anitu byl pro mě morbidní název Rozesmáta mrtvola, proto jsem si ji půjčila. Jak tady někdo říká, že obálka nová dává představu jak má Anita vypadat, tak bych chtěla podtknout, že určitě skoro každý fanoušek serie Anita Blake vidělkomiks, který byl ke knize vytvořen a kde je Anita zobrazena, tudíž mu vlastně taky vnutknul představy Anity.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Cookie je krátký textový soubor, který navštívená webová stránka odešle do prohlížeče a následně uloží na váš disk. Ukládají se různé informace a nastavení, určená k lepšímu načítání webu, započítání do číselníků počítadla návštěvnosti, nebo v případě stránek s reklamním obsahem, vyhledá podle jiných již uložených cookies, reklamu přímo pro vás. Jak jste někde hledali novou pračku, vyskočí na vás pračky na každém webu, který si reklamou přivydělává.
Více informací naleznete na odborných stránkách, u tetičky WIKI, nebo strýčka Googla.

S pozdravem
Děti noci

PS: U nás pračky ani jiná zařízení nenaleznete :)

Zavřít