Děti noci slaví 5 let!

Váš úžasný, oblíbený a vůbec nejlepší web, na kterém trávíte každou volnou minutu – OK, buďme skromnější, tak možná každou druhou -, oslaví v srpnu páté narozeniny! Je to tedy stále ještě dítě, ale už odrostlo z plen a má za sebou i první nejisté krůčky. Maminka už ho nedrží za ručičku, naopak mu dala volnost, aby mohlo směle vyrazit do světa fantazie.

V srpnu 2006 založila studentka z Opavy, přezdívaná Magiere, web na adrese www.vampires.mfantasy.cz a vytvořila tak útočiště pro fanoušky upírů a vlkodlaků. Rádi bychom jí jménem nás všech – čtenářů i redaktorů – poděkovali, protože jsme díky ní na internetu našli příjemný kout, kde můžeme diskutovat se stejně zaměřenými (a pro okolní svět značně trhlými) lidmi.

Asi o rok později byly stránky přesunuty na svou současnou adresu www.deti-noci.cz a přibylo k nim také fórum a stránky VampConu. VampCon probíhá od roku 2008 jako linie na Festivalu fantazie, od letošního roku pod názvem NightCon. Za jeho skvělou organizací stojí v současnosti Antrey. Magiere se vedení webu v roce 2009 vzdala a i redakce se za 5 let značně obměnila.

Stále se snažíme upozorňovat na všechny žánrové novinky, zprostředkovávat rozhovory s autory, hodnotit vyšlé knihy a přidávat medailonky spisovatelů, herců i třeba literárních postav. Pokud máte pocit, že se soustředíme hlavně na literaturu, máte pravdu, jednak je v téhle oblasti velký boom, tak proč jej nepodchytit, jednak je to dáno současným složením redakce, což jsou především nadšené čtenářky. Proto pokud byste rádi s touto prací pomohli, chtěli přispívat zajímavými články třeba do sekce tajemno, hudba či film, nebojte se nám napsat.

A co jsme nachystali pro návštěvníky webu? Jako správní oslavenci budeme rozdávat dárky, během srpna se tedy můžete těšit nejen na několik soutěží o knihy, ale i na představení celé redakce prostřednictvím rozhovorů, kde mimo jiné zavzpomínáme, jak jsme se k webu dostali. Nebojte se klást otázky, odpovíme, na co chceme :)

Děkujeme za Vaši přízeň a přejeme pěknou druhou polovinu prázdnin!