Draculovi v patách

V roce 1999 se „Expedice Transylvania“ poprvé vydala na cestu do Rumunska. Výsledkem pak byl dnes již nesehnatelný cestopis Cesta za Draculou (dílo spoluautorů Tomáše Bednaříka, Jany Adamčíkové a Jenny Nowak), ale hlavně dokumentární film.

Protože ale film byl ještě na starých nekvalitních VHS kazetách, rozhodl se jeho režisér, autor scénáře a komentáře Tomáš Bednařík vyrobit novou, vyčištěnou a rozšířenou verzi s názvem Draculovi v patách.

Podmanivý hlas Pavla Soukupa naláká diváky do tajemných zákoutí, hor i středověkých měst, jako je Sibiu, Sighisoara, Cluj Napoca, Brašov a dalších krásných míst. Zlatým hřebem jsou samozřejmě sugestivní záběry z nejmalebnějšího Draculova hradu Bran (samozřejmě s původním nábytkem, který tam dnes už neuvidíte) a nejtajemnější zříceninu Poenari.Při sledování tohohle dokumentu zkrátka budete mít dojem, že jste museli být členy výpravy spolu s námi…

Případní zájemci si DVD můžou objednat na adrese tom.bednarik@seznam.cz.
Systém plateb prý je podle tradic Vladovy doby založen nikoli na dobírce, ale pouze na rytířské cti, takže adresát může zaplatit teprve po obdržení zásilky. Cena DVD činí 150,- Kč plus poštovné 34,- Kč.

Zdroj: www.jennynowak.cz