Rozhovor s Alexandrou Ivy

V březnu 2010 vyšel v USA šestý díl série Strážci temnoty spisovatelky Alexandry Ivy s názvem Beyond the Darkness. Na oslavu vydání další knihy poskytla Alexandra webu Paranormalhaven rozhovor.

Mohla byste těm z nás, kdo sérii ještě nečetl, říct, o čem je?
Původní příběh byl o tom, jak se v Chicagu z klanu upírů nechtěně stali hrdinové, když svět začal ohrožovat zlý mág. Pak se v sérii začali objevoval různí dlaci, šotci, trolové a dokonce Morgana le Fey.

Myslíte, že Viper věděl o tom, že se jednoho dne stane Anassem (vládce upírů – pozn. překl.)?
Myslím, že Viper by se zdráhal převzít jakékoli královské povinnosti. Jeho baví vrhat se stále znovu a znovu do světa obchodu a vydělávat peníze.

Jak vás napadla postava Leveta? Je roztomilý a mně se moc líbí, jak dokáže lézt upírům na nervy.
Levet se objevil až v druhém díle série V objetí temnoty. Viper byl tak arogantní, že jsem toužila po někom, kdo dokáže otřást jeho sebevědomím. Musím přiznat, že ve chvíli, kdy se Levet objevil, zamilovala jsem se do něj.

Proč si vaši upíři nepamatují svůj lidský život?
Věřím, že vzpomínky každého člověka jsou hluboko zakořeněné v jejich duši a že po smrti spolu s ní tělo opouštějí. A abych byla upřímná, přijde mi dost děsivé, že by se ze mě stala úplně jiná bytost, která by si ale pamatovala, kým jsem kdysi byla.

Kdo je váš nejoblíbenější hrdina/hrdinka?
Mí oblíbenci jsou vždy ti, na nichž v tu kterou chvíli aktuálně pracuji. Ale v mém srdci budou mít vždy zvláštní místo Dante a Abby. Byli tu jako první.

Kdyby se z vás měla stát upírka nebo vlkodlačice, kým byste se chtěla stát?
Myslím, že asi spíš upírka. Co může být lepšího než být schopen svádět pohledem a ovládat mysli jiných lidí? Asi bych své schopnosti využívala na ochranu dobra, ale … No, bylo by asi těžké odolat pokušení polapit si pro sebe Johnnyho Deppa.

Můžete nám říct něco o minulosti Salvatora a proč pátrá po Harley?
Salvator je králem vlkodlaků a zoufale se je snaží uchránit před vyhynutím.Před třiceti lety geneticky poupravil čtyři malá děvčátka, aby se během budoucích těhotenství neproměňovala, v naději, že ony v dospělosti donosí své děti až do porodu. Naneštěstí všechna děvčátka z porodnice zmizela a on je od té doby hledá. Harley je jednou z těch dívek.

Co si pro nás Salvator v Beyond the Darkness připravil?
Salvator zasvětil svůj život záchraně svých lidí a je na tomto tažení nelítostný. Až ve chvíli, kdy potká svou spřízněnou duši, pozná, že může otevřít své srdce a že obětovat se věci vlkodlaků neznamená, že musí obětovat i své srdce.

Na koho se můžeme těšit v další knize, která vyjde po Beyond the Darkness?
Tane a Laylah.

Pokud byste si měla vybrat nějakou jinou sérii ze žánru paranormal romance, kterou byste mohla do svého světa přivést, která by to byla? (Např. Bratrstvo černé dýky od J. R. Ward nebo Demonica world spisovatelky Larissy Ione.)
Můžu mít obě, moc, moc pěkně prosím!!! Vážně, právě jste jmenovala dvě mé nejoblíbenější série. A jsem moc ráda, že se s vámi mohu podělit o mou radost z toho, že v roce 2011 vychází sbírka, kterou jsme s Larissou sepsaly.

Budou Strážci temnoty ukončenou sérií nebo máte naplánovaný přesný počet dílů?
Po Salvatorovi přijdou na řadu dvě sbírky povídek a ještě čtyři další knihy o Strážcích. A co bude dál … To už nezáleží na mně.

Jaké knihy nebo série ze žánru paranormal romance byste doporučila ostatním?
Dvě z nich jste už jmenovala. Pak také upíří sérii Kresley Cole. Dál Genu Showalter a Jacquelyn Frank a pokud jste spíš na urban fantasy, pak bych vám doporučila Karen Chance nebo Ilonu Andrews. Obě píší fantasticky.

A co dál můžeme v roce 2010 od vás očekávat?
V březnu dorazí na pulty příběh Saltavora, následovaný v září dílem Yours for eternity a v prosinci dílem Devoured in Darkness. Ve sbírce The Mammoth book of regenty romance mi pod jménem Deborah Raleigh také vyjde jedna povídka.

Zdroj:
http://www.paranormalhaven.com/2010/03/interview-and-arc-giveaway-with-author.html

Překlad: Axia