Rick Riordan: Bitva o labyrint

Pokud jste fanouškem starověké mytologie, akčního dobrodružství a pátrání, příběhy Percyho Jacksona jsou perfektním čtením právě pro vás. A to bez ohledu na váš věk. Bitva o labyrint je čtvrtým dílem v této sérii, ale lze ho číst i samostatně.

Rick Riordan zde propojil řeckou mytologii se strastmi současného dětství. Čerpá zde ze svých zážitků při výuce řecké mytologie a také ze zkušeností s výukou dětí se speciálními potřebami.

Hlavním hrdinou série je dvanáctiletý teenager Percy Jackson žijící v současnosti v New Yorku. Zpočátku neví nic o svém osudu. Nevěří magickým příhodám, které se kolem něj dějí, než zjistí, že je součástí dvou světů – dnešního moderního a mytologického. Jeho otcem je řecký bůh Poseidon.

V současném světě se mu moc nedaří, vyhodili ho už ze sedmi škol, a navíc u něj diagnostikovali dyslexii a hyperaktivitu s poruchou pozornosti. V mytologickém světě se ale postupně stává hrdinou…

V dalším pokračování nastupuje Percy do nové školy a to poslední, o co by před prázdninami stál, je malér ve škole, do které ještě ani nenastoupil. Jenže na úvodní exkurzi vítá nováčky podivný tým roztleskávaček, které polokrevným rozhodně nefandí! Percymu se blíží 15. narozeniny a svět kolem něj je čím dál nebezpečnější.

Tábor polokrevných také už není, co býval. Luke s Kronovou armádou hledá cestu za jeho hranice. A tak na Percyho a jeho přátele čeká další letní výprava, tentokrát do prastarého Daidalova labyrintu. Důmyslné podzemní bludiště může člověka dovést kamkoli, zmást, dohnat šílenství a zahubit. Čekají v něm krvežíznivé nestvůry i staří známí, překvapení, hádanky, bitvy na život a na smrt. A čas běží – schyluje se k nelítostné válce mezi olympskými bohy a temnými silami vládce Titánů…

Anotace:
Jmenuji se Percy Jackson…
Je mi skoro 15. Svět kolem se zdá být čím dál nebezpečnější. Tábor polokrevných už není, co býval. Luke s Kronovou armádou se snaží dostat se za jeho hranice. Vydáváme se do prastarého Daidalova labyrintu. Jdeš do toho s námi?
Musím tě ale varovat, důmyslné podzemní bludiště může člověka dovést kamkoli, zmást, dohnat k šílenství a zahubit…

Originální název: Percy Jackson 4 The Battle of the labyrinth
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Dana Chodilová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 382
Vazba: pevná
Cena: 399 Kč

Koupit knihu