Gabriela Chrastilová: Smrtí život začíná

Na některé životní problémy je i smrt krátká… Katrina Wolfová je neúspěšná pojišťovací agentka, která to přehání s kofeinem a nikotinem, má pár kil navíc a komplikované vztahy s muži. Katrina Wolfová je prostě obyčejná třicátnice. Její problémy ovšem nejsou obyčejné, poněvadž Katrina-Rina je upírka.

Někdo se snaží ukončit její poklidnou posmrtnou existenci zabodnutím osikového kolíku do srdce. Rina musí uhájit svůj ne-život a zjistit, kdo stojí za spiknutím, které má za cíl změnit poměr sil v upírské populaci Metropole. Není to však jediná výzva, před niž je postavena. Nejen že ji pronásledují zabijáci, lovci upírů a protivný šéf pojišťovny, musí se navíc rozhodnout, kdo je, kam kráčí a s kým stráví následující staletí.

Román je určen především pro ženy (ale i muže), kteří ocení humor a svižně naspané vyprávění s určitou mírou nadsázky. Nadpřirozené prvky mají za úkol spíše pobavit a vytvořit zábavný kontrast k civilnímu pojetí příběhu, který balancuje na pomezí milostné romance a jemné parodie na dnes tak populární vampýrskou tematiku. V románu Smrtí život začíná nechybí romantika, erotika a akce, to vše na pozadí současného velkoměsta. Rina je sice upírka, ale není tajemná a uhrančivá a nemá ambice stát se erotickým symbolem mládeže. Spíše osloví obdivovatelky Bridget Jonesové, kterou připomíná svou prostořekostí, zmateností a smyslem pro humor.

Nakladatelství: Jota
Obálka: René Senko
Rok vydání: 2010
Vazba: vázaná
Počet stran: 232
Cena: 238 Kč