Nabídka knih na rok 2010 – 5. část

Co dalšího nám ještě letos nakladatelé nabídnou?

André Wiesler: Pán čarodějnic
Pozdní středověk, Německo. Nesmiřitelní rivalové bojují o královskou korunu. Inkvizice zanechává po celé zemi krvavou stopu. Pradávné tajné spolky čarodějnic a vlkodlaků využívají svou moc, aby ovlivnily osud země. Osud, který má zpečetit mladý rytíř Hagen von Stein. Hagenova cesta, kterou kříží čarodějnice a inkvizitoři, je dvojnásob těžká, protože se nikdo nesmí dozvědět o jeho zvláštním daru, požehnání či prokletí. Děsivá tajemství, ačkoliv jsou pečlivě střežena před nezasvěcenými, si naleznou cestu do našich časů. Protože děs se nikdy nestává minulostí – a má nekonečnou trpělivost…
Fantom Print, září 2010

 

Kim Harrison: Hodný, zlý a nemrtvý
Čarodějka Rachel Morganová vede těžký život, v nejtemnějších stínech Cincinnati totiž pátrá po zločinných stvůrách noci.
Zvládne upíry oděné v kůži a poradí si i se lstivým démonem. Ale sériový vrah, který si za oběti vybírá experty na nejnebezpečnější druh magie, je trochu moc i na ni. Boj s prastarým, nesmiřitelným zlem není žádná dětská hra – a tentokrát bude mít Rachel štěstí, když si zachrání aspoň svoji duši.
Fantom Print, září 2010

 

P.C. a Kristin Cast: Pronásledovaná
Proroctví se naplnilo, padlý anděl uvězněný po celá tisíciletí v hlubinách země se osvobodil a Zoey Redbirdové a jejím kamarádům nezbývá než utéct ze Školy noci. V podzemních chodbách pod opuštěným nádražím budou v bezpečí před hrůzami, které se odehrávají na povrchu – ale nedostali se jen z jednoho maléru do druhého? Nevyzpytatelná červená mláďata mají svá tajemství, ve tmě se skrývá cosi neviditelného, objevují se další záhadné prorocké básně a Zoey pronásledují podivné, až příliš živé noční můry. Když se však nakonec Zoey ocitne v opravdovém ohrožení života, může za to docela obyčejná žárlivost. Dokáže se budoucí velekněžka postavit pradávnému zlu a vyřešit svoje komplikované vztahy, nebo se do toho jako správná puberťačka jen zamotá ještě víc? Není totiž vůbec jednoduché poznat, kdo je přítel a kdo nepřítel…
Knižní klub, říjen 2010

 

L. J. Smith: Návrat
Pátá kniha série Upíří deníky.
Elena se vrací zpět do světa lidí. Za pomoci svých přátel a milovaného Stefana si užívá znovu nabyté radosti ze života. Temné síly se jí však nechtějí vzdát a opět po ní natahují své pařáty! Kdo se stane nástrojem temných sil tentokrát? Dokáže se jim Elena ubránit?
Fragment, říjen 2010

 

Richelle Mead: Spoutáni magií
Dimitrij dal Rose poslední šanci, aby se rozhodla. Její volba však byla špatná…
Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním. Maturita se rychle blíží a dívky se už nemohou dočkat opravdového života za železnou branou Akademie. Avšak Rose stále s bolestí v srdci vzpomíná na Dimitrije, kterého přes všechno zlé nedokáže přestat milovat.
Nedokázala ho zabít, když dostala šanci. A v blízké budoucnosti se možná začnou naplňovat její nejhorší sny: Dimitrij ochutnal její krev a Rose v hloubi duše ví, že ji pronásleduje. Přesto se stále nevzdává naděje na Dimitrijovu záchranu – otázkou ovšem zůstává, jestli se jí ho podaří zachránit dřív, než ji Dimitrij zabije a promění ve Strigojku. Bude jejich láska opravdu věčná?
Domino, listopad 2010