Gothic metal je upírům zaslíbený

A Itálie také. Kromě Theatres Des Vampires, o kterých si můžete přečíst v samostatné rubrice, se dnes podívám na další dvě italské kapely se silnou ,upíří‘ image. A nakonec možná společně poodlétneme až do Jižní Ameriky.

Lord Vampyr
Lord Vampyr vznikli v roce 2004 v Římě, kdy do té doby ústřední postava Theatres Des Vampires Alessandro Nunziati opustil řady své mateřské kapely a rozhodl se pro samostatný projekt. O rok později vydal album De Vampyrica Philosophia, poté se odmlčel na dlouhé čtyři roky a teprve loni, obklopen novými spoluhráči vydal další desku s názvem Carpathian Tragedies, velmi rychle následovanou letošní Horror Masterpiece. S novými členy přišla ruku v ruce nová image i změna stylu, od původního symfonického black metalu přešli k něčemu, co by se dnes dalo nazvat gothic metal ovlivněný industriálem. Jak vlastně hrají, si můžete poslechnout na jejich myspace.

Oficiální myspace: http://www.myspace.com/lvampyr

 

Mandragora Scream
Historie Mandragora Scream se začala psát v roce 1997, teprve v roce 2000 však přišlo to pravé setkání, kdy se zpěvačka a tvář kapely Morgan Lacroix seznámila s kytaristou Terrym Hornem. výsledkem bylo první koncepční album Fairy Tales from Hell’s Caves inspirované Dantem a samozřejmě upíří tématikou. Něco podobného kapela zopakovala i v roce 2003, jako podklad pro A Whisper of Dew tentokrát použili upíří příběh, který pro ně napsal autor gotických hororových románů Julio Angel Olivares Merino. Po třech letech pak přišlo další, dosud kritiky nejlépe hodnocené, album Madhouse a loni zatím poslední s názvem Volturna. Když prozradím, že první klip z něj se natáčel k písni nazvané Breaking Dawn, bude jasné, kde kapela tentokrát brala inspiraci.

Oficiální myspace: http://www.myspace.com/mandragora.scream

 

Zatímco obě dosud zmíněné kapely poslední dobou bojují s metalovým mainstreamem, dvě další budou o poznání méně známé.

Vampiria
Vznikla v roce 1997 a má na svém kontě zatím tři alba, to poslední vyšlo v roce 2008 a nese název Sanguinarian Context. Kapela kříží gothic metal s melodickým blackem, texty píší v angličtině, i když oni sami jsou z Argentiny.

Oficiální myspace: http://www.myspace.com/vampiriaband

 

Carmilla Morte
Na závěr skupina, kterou mám ze všech uvedených nejvíc ráda. Pocházejí z Kolumbie, vznikli v roce 2005 a stihli vydat dvě alba, to druhé s názvem Morte di Vampiria letos v květnu. Nejsou podepsáni pod žádným labelem a jejich hudbu by šlo označit za progresivní gothic metal.

Oficiální myspace: http://www.myspace.com/mortecarmilla