Denuo Sanctum 4

Čtvrtý díl povídky ze světa knih Ritus a Sanctum. Ericův příběh pokračuje…

Po jedné z tmavých uliček Moskvy šel osamělý muž. Podle vrávoravé chůze šlo odhadnout pouhým pohledem, odkud muž jde a v jakém stavu se nachází.
Prázdná láhev dopadla na zem. Opilec se musel opřít o zeď, aby se vůbec udržel na nohou. Na hranici světla a stínu se mihlo něco velkého. Oči se marně snažily zaostřit do těch míst. Měsíc ale nechtěl zradit tvora, který se plížil v jeho záři.
Člověk si sedl na zem a jen se omámeně díval na tvora, který šel přímo proti němu. Dravec podobný vlku šel přímo k němu. Žádné schovávání , žádné pokusy o skrývaní se ve tmě. Jeho jistota o polapení kořisti byla natolik velká.
Vlčí tlama se zabořila do břicha člověka. Muž hlasitě vykřičel svou bolest. Bestie přerušila hostinu a sledovala poslední záchvěvy umírajícího. Tělo jako by se nechtělo se smrtí smířit.
Vlkodlak si sedl přímo proti opilci a díval se mu do očí. Hned jak život vyhasl, mohla hostina pokračovat.
Zbytky těla zůstaly na místě. Cílem lovce nebyl tento muž a noc ještě mohla přinést více.

Eric Von Kastell v rukou držel dopis od muže, který mu vždy pomohl. Tentokrát mu ale nepomohl ani trochu. Záhad přibývalo a řešení nikde. Otevřel obálku a vyndal list papíru, který už měl něco za sebou.

Posílám vám můj poslední úlovek. Vlkodlaci vraždí stále víc a stále žije jedna bestie, jejíž rod vám něco říká. Ani 200 let nestačilo na její vyhubení. Řím není město plné světla, právě naopak. Za tlustými zdmi se tam skrývá víc, než myslíte. Sesterstvo, na které jste už narazil, skrývá jednoho z nejstarších vlkodlaků, co existují. Ta bytost se jmenuje Fenris. Je to jeden z prvních vlků. Sesterstvo ho zkoušelo vyléčit, ale Sanctum na něj nezabírá tak, jak by mělo. To, co jiné vlkodlaky porazí, má na Fenrise opačný účinek. Faustie tuto bestii skrývala ještě se svými nejvěrnějšími. Přišel čas, kdy musí být zabit, aby se zlo nevrátilo ještě silnější než předtím.

Tara

Eric dopis zastrčil do kapsy u kalhot. Lena nemusela nic vědět. Tohle si vyřeší sám. Už jednou přicházely vzkazy od neznámé ženy a Von Kastell málem nepřežil. Fauve byl tvor, který se přeměňoval z ženy do kočkovité šelmy. Tara mohla být něco horšího.
Muž rychle vyšel z místnosti, aniž by Leně věnoval aspoň pohled. Přešel do svého pokoje a začal si balit věci. Taška s vlkodlačími štěňaty zůstane zatím v domě. Na celnici by se velice divili, kdyby obsah našli. Jeho žena ale už dokázala, že ji nikdo obcházet nebude. Stála mezi dveřmi s pohledem, který říkal hodně věcí a ani jedna z nich nebyla nic milého.
Ženiny rty se stáhly do úzké čárky. Oči nabraly výhrůžný lesk.
Eric ji obešel s taškami v rukou a chtěl vyjít z domu. Lena ho ale ještě dohnala a ptala se, co se děje. Muž neodpověděl a vyšel za dveří. Anatoll čekal venku u auta. Černé Porsche Cayenne, zaparkované hned vedle domu. To vyvolávalo v hlavě vzpomínky na roky plné krve a vlkodlaků. Tyto časy se možná brzy vrátí, možná až moc brzy.
Lena zůstala stát u dveří, bez vysvětlení zůstala sama. Mohla se jen dívat na záda svého muže.