Upíři a vlkodlaci v hudebních klipech

Postava upíra či vlkodlaka se stala inspirací nejen pro řadu literárních děl, ale také pro mnoho hudebních videoklipů. Pojďme si několik z nich představit a dozvědět se, jak si s touto tématikou poradili představitelé různých hudebních žánrů.

Bullet for My Valentine – Waking the Demon
Velšská metalcorová skupina Bullet for My Valentine má za sebou dvě úspěšné řadové desky The Poison a Scream Aim and Fire a třetí pošlou na pulty prodejen na konci dubna. A právě z druhé jmenované desky pochází singl Waking the Demon.
Klip z prostředí střední školy pojednává o mladíkovi, která je šikanován svými vrstevníky. Projevy šikany snáší statečně, ví, že nastane den, kdy vůdci skupiny všechno oplatí. Už v první scéně totiž můžeme vidět, jak si odškrtává v kalendáři dny do úplňku… Jak příběh skončí, se podívejte zde:

Rooney – Are You Afraid?
Kapelu Rooney znáte určitě díky letnímu hitu „When Did Your Heart Go Missing?“ Singl „Are You Afraid?“ zas tak úspěšný nebyl, i když se snažil parodovat upíří tématiku. Nevím, jak na vás, ale na mě kapela strašidelně jen díky upířím zubům opravdu nepůsobí. Upír, co za denního světla pojídá (i když s odporem) česnekové hranolky, je spíš k politování. Ale aspoň jsme se dozvěděli, jak vypadají upíří zuby na rentgenovém snímku:).

Sparks the Rescue – We Love Like Vampires
O mnoho lepší parodii natočili američtí Sparks the Rescue. U nás celkem neznámá kapela si ve svém klipu utahuje především z filmu Stmívání a toho, že upíři jsou v dnešní době bráni spíš jako romantické bytosti než jako krvelačné bestie.  Frontman skupiny si v klipu zahrál mladíka, který se přizná své holce, že je upír. Ta nejdřív začne šílet, ale když jí oznámí, že se krmí jenom krví z krys, uklidní se. Mladík se bojí, že se s ním rozejde, ale znáte to, upíři holky přitahují mnohem víc:) Mladík dívku kousne a užívají si své upíří lásky do této doby, než se ho jeho drahá polovička pokusí zbavit.

Chris Brown – Wall to Wall
R’n’B a upíři? Člověk by řekl, že to nejde dohromady. Američan Chris Brown se toto tvrzení ve svém klipu „Wall to Wall“ pokusil vyvrátit. Příběh klipu není nijak silný, ostatně jako v každém druhém R’n’B klipu se zpěvák snaží dobýt nějakou dívku. Ve Wall to Wall s tím rozdílem, že se jedná o upírku. Podobný příběh má například  klip Enriquea Iglesiase „Tired of Being Sorry“.

XIII. století – Transylvanian Werewolf
Česká gothic rocková legenda XIII. století bere upíří a vlkodlačí tématiku přece jenom vážněji, klip Transylvanian Werewolf je toho důkazem. Podívejte se, proč tuto skupinu milují nejen našinci, ale i silné fanouškovské základny našich sousedů.
 

Víte o dalších klipech, které stojí za zmínku? Podělte se o ně v komentářích.