David Boreanaz

ANGEL – prokletý upír s duší, životní láska přemožitelky Buffy, soukromý detektiv v Los Angeles. I když jeho představitel – americký herec David Boreanaz – hrál i v jiných filmech a seriálech a v současnosti se objevuje na televizní obrazovce jako Seeley Booth v seriálu Sběratelé kostí, pro většinu z nás to bude vždy Angel.

David se narodil 16. května 1969 v Buffalu v USA. Vyrostl ve Filadelfii, kde jeho otec Dave Roberts pracoval jako moderátor počasí pro televizi ABC. Jeho matka Patti Boreanaz pracuje pro cestovní agenturu. Po otci má italské a po matce české kořeny. Má dvě starší sestry.

Už od dětství se chtěl stát hercem, studoval herectví na univerzitě v Ithace. Po dokončení studií se přestěhoval do Los Angeles, aby zkusil štěstí v Hollywoodu. Jeho první rolí byl přítel Kelly Bundové (Christina Applegate) v sitcomu Ženatý se závazky.

Pravým zlomem však pro něj byl seriál Buffy, přemožitelka upírů, kde si zahrál Angela, který byl proklet za své hříchy tím, že získal duši a znovu ji ztratil, když prožil štěstí. Po třech řadách (1997-1999) následoval spin-off seriál Angel (1999-2004), kde již hrál hlavní roli.

David si zahrál v hororech Valentine, Vrána 4 či Duch spisovatele. Objevil se také ve filmech Osudný svah v Aspenu, Chodím s Lucy, Zdánlivě snadné, Mr. Fix It.

Od roku 2005 pracuje jako agent FBI Seeley Booth v televizním seriálu Sběratelé kostí (Bones) s antropoložkou Temperance Brennenovou (Emily Deschanel) na vyšetřování vražd. Odmítl roli v Resident Evil (2002) a hlavní roli Bruce Wayna v Batman začíná (2005)! A mohli jsme ho také zahlédnout ve videoklipu White Flag zpěvačky Dido.

David se poprvé oženil v roce 1997 s Ingrid Quinn a rozvedl se s ní o dva roky později. Podruhé se oženil v roce 2001 s modelkou a herečkou Jaime Bergman, o rok později se jim narodil syn Jaden Rayne a v roce 2009 dcera Bardot Vita.

Je fanouškem hokejového týmu Philadelphia Flyers, jeho vášeň pro hokej byla dokonce připsána k jeho roli Boothe a vznikla tak epizoda The Fire in the Ice.