Patricia Briggs – Měsíční píseň

Po dlouhé době se na knižním poli naší tématiky objevuje také něco, co se odvrací od upířího žánru. Pro ty z vás, kteří nejste zrovna zaujati knihami, jako Stmívání, by tohle mohla být ta pravá volba. Protože vlkodlaci, které nám zde autorka představila, rozhodně nejsou takoví, jací by se mohli na první pohled zdát.

Mercy Thompsonová, hrdinka jako vyšitá, sexy kočka, z přátele si zvolila opravdu neobvyklé bytosti a ještě ke všemu je kožoměnec. Krom toho pracuje jako automechanička, olvádá karate, může se proměňovat v kojota a dětství strávila mezi vlkodlaky. No považte, hrdinka, jak má být, ne?

Kolotoč příběhu se rozvíjí ve chvíli, kdy k její opravně zavítá mladý vlkodlak Mac, který ji požádá o pomoc. Mercy díky své dobrosrdečnosti žádá o přijetí Maca do místní vlkodlačí smečky, ale jakmile najde jeho mrtvé tělo na prahu svého přívěsu, začne tušit, že asi něco nehraje. Nahrává tomu i fakt, že si někdo podal jejího souseda Adama, alfa vlka smečky a unesl jeho dceru Jesse. Vzhledem k tomu, že k Adamovi cítí něco jako přátelství a o Jesse má opravdu strach, rozhodne se požádat o pomoc svoji rodnou smečku a únosce najít. Situaci navíc komplikuje fakt, že se v oné smecče zdržuje i Samuel, se kterým se Mercy po nějakém tom vztahu rozešla. A on nezapomněl…

Spisovatelka nám předkládá vlkodlaky v podobě, jaké jsme dlouho neviděli. Z nemyslících krvelačných monster se stávají tvorové schopni citu a rozumu. Mercy je charismatická osobnost, která umí používat svoji inteligenci. Má všechny předpoklady k tomu, abyste si ji opravdu zamilovali. Pěkný je zde i milostný trojúhelník, ale nějakého sladkého romantického příběhu se bát opravdu nemusíte. Kniha je svižná a čtivá, pokud u ni člověk místy vypne logické myšlení, které by u fantasy ostatně ani zapínat neměl.

Moje dojmy po prvním přečtení jsou pozitivní, knihu nemohu hodnotit jinak, než kladně. Oddechové příjemné čtení, které vás jen tak nepustí a něco ve vás možná začne toužit po tom, abyste si ji přečetli znovu. I já se k příběhu nejspíš ještě vrátím a pokusím se na knihu podívat z jiných úhlů pohledu, teď ale mohu rozhodně doporučit nejen čtenářům vlkodlačích knih, ale i fanouškům upířích sérií, neboť krvelačné upíry zde najdete taky. Já se nyní naladím na vlnu očekávání, kdy nám překladatelé představí další dobrodružství Mercedes Thompsonové.

Závěrem děkuji nakladatelství Fantom print za zaslání recenzního výtisku. www.fantomprint.cz