Moje sestra vlkodlak 2

Filmy, které uspějí, mívají povětšinou pokračování. A vyjímkou není ani tento kousek, který si v naší krátké recenzi nyní připomeneme. Ti, kteří tento film ještě neviděli, se třeba nechají inspirovat. A ti, kteří ho již mají okoukaný, si ho alespoň mohou připomenout.

Druhé díly mohou býti dvojího druhu. Může jít o natahování předešlého filmu nebo v tom lepším případě o návrat do známého prostředí. Film Moje Sestra Vlkodlak 2 začíná přesně tam, kde minulý díl skončil…

Ginger která v minulém díle prodělal proměnu ve vlkodlaka se v druhém díle ukáže jako duch. Smysl její existence mi stále uniká, a to jsem film viděl snad stokrát. Ginger se nezjevuje jako milující sestra, ale jako přízrak, který srazí Brigitte ve špatných chvílích ještě o něco hlouběji.

Hlavní hrdinkou je ale Brigitte, ta se začne proměňovat ve vlkodlaka. Dalo by se říct, že opakovaný děj neuchvátí. Druhá sestra se zvolna proměňuje ve vlčí monstrum, tím ale opakování končí. Brigitte si píchá do žil oměj, jed, který jí od proměny nezachrání, ale zpomalí ji, a mezitím se snaží najít něco, co by jí pomohlo trvale. Při tom se ještě snaží utéct vlkodlačímu samci, který jí rozhodně nechce zabít. Možná by i zabití bylo lepší než to, co s ní chce vlkodlačí samec provádět. Nemusím snad ale říkat, že nakonec k bližšímu setkání Brigitte a vlkodlaka nedojde.

Brigitte se při útěku dostane až do protidrogové léčebny, kde je díky oměji brána jako silný drogový případ. V díle prvním byla hlavní Ginger a Brigitte byla něco jako oživení. V tomto díle je tím oživením postava jménem Ghost. Dívka, která se v léčebně stará o svojí babičku. Vlkodlačí samec se ale blíží, a tak Brigitte s léčebny utíká. Bohužel, konec filmu není nijak překvapující…

Celkově je druhý díl o něco horší než díl první, pořád ale jde o povedený film. Vlkodlaky tu uvidíte ještě míň než v jedničce. Zajímavé scény tu ale naleznete stále. Nebudu tady popisovat všechny, ale pilování vlkodlačích zubů patří určitě k povedeným scénám. Hodnocení se tedy dostalo na 89 %.