Nekroskop XI: Vetřelci

Čekáte už netrpělivě na další knihu ze série Nekroskop? Pak vězte, že vaše utrpení je u konce a vy opět můžete strávit několik příjemných večerů s Brianem Lumleym. Co pro čtenáře připravil mistr hororu tentokrát?

Nekroskop XI Vetřelci - Brian Lumley

Autor: Brian Lumley

Vydal: Polaris (2008)

Cena: 279 Kč

Poznámka: Jedenáctý díl série Nekroskop.

Originální název: Necroscope – Invaders

 

Tři z vampýřích pánů, ohrožovaných na Sluneční/Hvězdné straně neustálými partyzánskými útoky Nathana a jeho věrných, se rozhodnou zkusit štěstí na Zemi. Použijí přirozenou bránu a vynoří se na hranici Rumunska, Bulharska a bývalé Jugoslávie, v útulku pro traumatizované sirotky. Poté, co zmasakrují personál a chovance útulku, se rozptýlí po světě s jediným cílem: ovládnout Zemi a otročit si lidstvo.

Pobočka E o vampýří invazi ví: při masakru v Rumunském útulku zahyne i Zek, avšak ještě předtím stačí telepaticky varovat svého kolegu a milence Bena Traska. Nový hon na upíry začíná. Mezitím si v Mobiovu kontinuu ozvěna někdejšího Harryho Keogha, reziduální vzpomínka nebo snad duch, začne uvědomovat šarlatová životní vlákna křížící modrá vlákna lidí. Jelikož už nemá tělo, musí si najít někoho, s kým by se spojil. Ale tentokrát si nevybere příliš dobře…