Jak bylo na Nosferatu

Protože jsme se bohužel do Prahy na divadelní představení Nosferatu nedostali, odborná recenze nebude. Naštěstí se však naše věrná čtenářka Míša uvolila, že napíše alespoň svůj názor a dojmy. Tímto jí moc děkujeme.

Začínalo to trochu divně, ale pak se představení rozjelo. Komediální nádech se nedal upřít, sál se párkrát rozchechtal, zároveň ale i často zaznívaly skvělé výroky. Od legendárního: „Nikdy nepiji víno.“ Až po větu vyslovenou Helsingem: „Tam, kde končí naše věda, nekončí náš svět!“
Herci se dokonce i párkrát svlékli, ale nešlo o nic kritického (žádný striptýz :). Drákula měl klasicky tři ženy, chyběla jen přítelkyně Míny. Řekla bych, že nejlépe svou roli zvládl Renfield a jeho psychiatr.
Konec byl podle mě ale trochu nedořešený. Helsing a spol. se rozhodli, že teda půjdou Drákulu zabít. Pak scéna „ztuhla“, Drákula se kolem všech prošel, něco jim řekl a odešel. Kdyby se nám nezačali klanět, řekla bych, že je jen přestávka. :)
Celé to ve mě zanechalo takový divný pocit, ale líbilo se mi to. Jenom jsem dost dobře nepochopila promítání zabijačky prasete na stranách pódia. To asi požadovaný efekt na obecenstvo nepřineslo.

Nosferatu - Divadlo Komedie

Nosferatu - Divadlo Komedie