Tvorba Daniely Mičanové
O Daniele Mičanové jsme na našem webu již uveřejnili exkluzivní rozhovor, životopis a abychom informace o této autorce zkompletovali a ucelili, přinášíme dosavadní souhrn její tvorby.
Alexander
Vydal: Sursum (2002)
Poznámka: První díl trilogie původně vyšel v nakladatelství Hippo EMS pod názvem Modrá krev/O upírech a lidech.
Živý tvor se za přísně stejných podmínek (teploty, tlaku, geomagnetického pole, výživy, ekonomické a politické situace) chová tak, jak ho zrovna napadne. Totéž se dá říci i o tvorech nemrtvých. Jak by si asi počínali na přelomu jednadvacátého století? Odpověď se dostaví, když se na jednom prazvláštním vědeckém sympoziu objeví elegantní mladík, který podle vlastního tvrzení chodí po světě přes tři sta let…
Přečtěte si ukázku z knihy.
Lucius
Vydal: Sursum (2001)
Lucius Caecilius Pulcher je římský občan zamilovaný do egyptských mystérií. Stane se sice nejvyšším zasvěcencem tajemného Isidina kultu, ovšem za podstatně jiných okolností, než si představoval. O dvě tisíciletí později jeho pozoruhodná proměna osudovým způsobem zasáhne do života moravské dívky, traumatizované nástrahami postmoderního života.
Přečtěte si ukázku z knihy.
Orlando
Vydal: Sursum (2002)
Vánoční příběh o svobodě k poznání, lásce i hříchu začíná na tajemném sídle španělského granda počátkem sedmnáctého století a vrcholí v adventním Brně současných dní. Drsná realita Třicetileté války se prolíná s příběhem o čarodějnickém učni, který skrze zakázanou lásku přijal dar, s jehož pomocí dokázal přemoci královnu temnot. Dobro sice vítězí nad zlem, ovšem i tentokrát jen za cenu naprostého sebezničení.
Přečtěte si ukázku z knihy.
Mlčení v růžovém
Vydal: Sursum (2004)
Velká láska prý musí skončit tragicky, jinak by mohla dopadnout špatně… K napsání milostného příběhu autorku inspiroval stejnojmenný obraz akademického malíře Jindřicha Hegra. Odehrává se v současném Brně a má jen nepatrně hororové vyú;stění, tentokrát výjimečně bez ú;časti upírů či jiných nadpřirozených bytostí.
Přečtěte si ukázku z knihy.
Dívka a divotvůrce
Vydal: časopis Pevnost 01/2007
Krátký, nikoliv však příliš krátký výlet do starého Egypta prostřednictvím vnučky královského balzamovače Sešety a jejího kocoura Moncua.
Přečtěte si celou povídku.
Tak mě napadlo, že byste sem mohl někdo hodit ještě třeba Jiřího Kulhánka nebo Stephenii Meyerovou, taky píšou pěkné knížky.
P.S.: Hlavně ale nemyslete, že vás nějak honím, máte strašně pěkné stránky!
Kulhánka samozřejmě plánuji, jsem Mistrovou fanynkou. :D O Meyerové rovněž v brzké době čtenáři ještě uslyší – jen si musím najít čas k přelouskání Nového měsíce.
Ten čas si najdi, nebude ho škoda. Je to skvělá knížka, jen toho v ní zůstane hodně nedořešeného.
V té souvislosti mě napadlo, nevíš, kdy má v ČR vyjít Zatmění?
Vydání Zatmění v češtině ja zatím ve zvězdách, neboť bylo toto pokračování teprve nedávno publikováno v angličtině.
Osobně si myslím, že to Egmont dlouho protahovat nebude a nejpozději v první třetině roku 2008 se čeští čtenáři dočkají. Nejradši bych knihu měla doma už na Vánoce, ale kdo ne, že? :)
Nicméně pokud budeš sledovat tyto stránky, vydání Zatmění ti neuteče. ;)