Van Helsing

Další hudební recenze na sebe po Queen of the Damned nenechala dlouho čekat a soundtrack z filmu Van Helsing je na řadě k posouzení. Jak obstojí?

Van_HelsingAlan Silvestri je v americkém šoubyznysu docela zvučné jméno. Ale pokud vám i tak náhodou nic neříká, malá nápověda – je to týpek, který se podílel na takových peckách jako Tomb Raider, Predátor, Mumie se vrací, ale také Návratu do budoucnosti (no kdo by tu trilogii nemiloval, že?).
Alan Silvestri je něco jako záruka kvality a ani v hudbě pro Van Helsinga nezklamal. Melodie jsou patřičně temné (stejně jako film), v některých kouscích až mrazivé. Napětí mu dodávají v poslední době tak oblíbené chorály, které sem tam zazní (a jež se osvědčily i v Hvězdných válkách epizodě jedna v písni Duel of the Fates, kde bojuje Obi-Wan s Qui-Gon Jinnem proti Darth Maulovi a samozřejmě v hudbě ze Star Wars hry Republic Commando, která je na mužském chorálu v podstatě postavená).
Při opětovném poslechu jsem si nemohla pomoct, ale části skladeb Transylvania 1887 a Transylvania Horses mi přišly strašně povědomé…odněkud. Neumím to zařadit, prostě takový pocit. Takže pokud na to někdo přijde, budu vděčná, když mi napíše. :))
Soundtrack na Van Helsinga si svých 75% právem zaslouží a kdo si album pořídí, určitě neprodělá a s jeho melodiemi stráví příjemné chvilky.
Hodnocení: 75%
Seznam skladeb
1. Transylvania 1887
2. Burn It Down!
3. Werewolf Trap
4. Journey to Transylvania
5. Attacking Brides
6. Dracula´s Nursery
7. Useless Crucifix
8. Transylvanian Horses
9. All Hallow´s Eve Ball
10. Who Are They to Judge?
11. Final Battle
12. Reunited